10 грудня 2019, вівторок

На Кiровоградщинi кандидат у Президенти України агiтував пiд час зустрiчi з виборцями у мiськрадi

2 лютого у Свiтловодськiй мiськiй радi кандидат у Президенти України  Вiталiй Купрiй провiв зустрiч з виборцями з елементами агiтацiї, яку попередню анонсував як особистий прийом громадян. Така зустрiч має ознаки порушення законодавства.

Про це повiдомляє Громадянска мережа “ОПОРА”, iнформує Златопiль.

Полiтик критикував роботу чинного Президента Петра Порошенка, мiнiстрiв  i представив свою виборчу програму.

Вiталiй Купрiй анонсував у соцмережах  зустрiч, як особистий прийом для захисту прав громадян.

На зустрiчi були присутнi близько сотнi людей, а також  Свiтловодський мiський голова Валентин Козярчук, заступниця мiського голови з гуманiтарних питань Iрина Щербина.

 “Я готовий балотуватися у Президенти, аби навести лад.  Моє завдання не давати красти, щоб  виннi були притягненнi до вiдповiдальностi. I я сьогоднi оприлюднив у фейсбуцi, що можна зробити аби накраденi грошi повернути”, – зазначив Купрiй.

Свiтловодський мiський голова Валентин Козярчук пiд час цiєї зустрiчi охарактеризував нардепа Купрiя, як депутат що працює на український народ.

Начальника загального вiддiлу Свiтловодської мiської ради Олександр Возний зазначив, що примiщення надавали як народному депутату України.

“До мiськради надiйшло звернення вiд народного депутата i ми надали примiщення як народному обранцю, а не кандидату в Президенти України”, – пiдкреслив Олександр Возний. 

“Згiдно з законом України “Про статус народного депутата» статтi 24-28 народний депутат зобов’язаний пiдтримувати зв’язки з виборцями, проводити зустрiчi. У статтi 28 цього ж закону мiсцевi державнi адмiнiстрацiї, органи мiсцевого самоврядування надають безоплатно примiщення для проведення зустрiчей”, – зазначила помiчниця народного депутата Вiталiя Купрiя Ольга Кожухар.

“Зустрiчi, яку органiзовував в Свiтловодську народний депутат України Вiталiй Купрiй, анонсував на сторiнцi в соцмережi як “особистий прийом для захисту прав громадян”. Такий прийом мав мiсце в примiщеннi Свiтловодської мiської ради. Нагадуємо, ЦВК своїм рiшенням зареєструвала Купрiя кандидатом на пост Президента України 15 сiчня 2019 року. Передвиборна агiтацiя розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня пiсля дня його реєстрацiї Центральною виборчою комiсiєю i закiнчується о 24 годинi останньої п’ятницi перед днем виборiв – ч.1 ст.57 Закону України “Про вибори Президента України”. Пiд час зустрiчi народного депутата з громадянами були виявленi наявнi ознаки агiтацiї. Свiтловодський мiський голова особисто представив Вiталiя Купрiя як кандидата в Президенти України. Купрiй пiд час виступу згадував свою виборчу програму. Згiдно до ч. 20 ст. 64 Закону України “Про вибори Президента України” забороняється використання примiщення органiв державної влади, органiв влади Автономної Республiки Крим та органiв мiсцевого самоврядування для проведення заходiв передвиборної агiтацiї. Тож закликаємо кандидатiв дотримуватися основних засад виборчого процесу, зокрема публiчностi, вiдкритостi та рiвностi всiх кандидатiв на пост Президента”, –  зазначила  координаторка спостереження Громадянської мережi ОПОРА за виборами  в Кiровоградськiй областi Зоя Лебiдь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іван Крулько: “Батьківщина” вимагає зупинити підкуп виборців

У п.4 ч. 4 ст.3   Закону України “Про вибори Президента України” iдеться про рiвнiсть прав i умов участi у виборчому процесi забезпечується рiвним та неупередженим ставлення органiв державної влади, органiв влади Автономної Республiки Крим та органiв мiсцевого самоврядування, їх службових та посадових осiб до кандидатiв на пост Президента України.

Нагадаємо, Вiталiй Купрiй був обраним народним депутатом по виборчому округу № 29 (центр смт Слобожанське Днiпровський район, Днiпропетровська область)  за поданням “Блоку Петра Порошенка”.

На Кiровоградщинi кандидат у Президенти України агiтував пiд час зустрiчi з виборцями у мiськрадi
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований