29 травня 2020, п’ятниця

На Кiровоградщинi кожну другу пожежу в селi гасять iз запiзненням

У зв’язку iз тим, що пожежно-рятувальнi пiдроздiли ДСНС України розташованi лише у районних центрах, а значна кiлькiсть проїзних шляхiв перебуває у незадовiльному станi, практично кожна друга пожежа у сiльськiй мiсцевостi гаситься iз запiзненням.

Про це повiдомляє прес-служба Кiровоградської ОДА, iнформує Златопiль.

Таку iнформацiю озвучив заступник начальника управлiння ДСНС України в областi Василь Шторгiн пiд час засiдання обласної комiсiї з питань техногенно-екологiчної безпеки та надзвичайних ситуацiй.

За його словами, сьогоднi на територiї областi забезпечили функцiонування 84 пiдроздiлiв мiсцевої пожежної охорони (МПО), за потреби у 99 пiдроздiлiв. Цього року з мiсцевих бюджетiв та кошторисiв сiльськогосподарських пiдприємств на утримання пiдроздiлiв МПО видiлили та освоїли 13 млн 675 тис. грн, водночас 85% вiд загальної суми передбачених видаткiв складає заробiтна плата. Внаслiдок такого фiнансування, середнiй термiн експлуатацiї пожежної технiки, що знаходиться на озброєннi пiдроздiлiв МПО, складає 25-30 рокiв, особовий склад окремих мiсцевих пожежних команд не забезпечений бойовим одягом та спорядженням у повному обсязi. Василь Шторгiн детально поiнформував про ситуацiю, що складається у районах та об’єднаних територiальних громадах, та вiдзначив що сьогоднi iснує потреба у заснуваннi пiдроздiлiв пожежної охорони у Великоандрусiвськiй, Дмитрiвськiй, Первозванiвськiй та Соколiвськiй громадах.

В областi функцiонує 2266 пiдроздiлiв добровiльної пожежної охорони (ДПО), з яких 36 – утворенi упродовж 2018 року. Поряд з тим всупереч вимогам графiка, затвердженого рiшенням обласної комiсiї з питань техногенно-екологiчної безпеки та надзвичайних ситуацiй, цього року не створили жодного пiдроздiлу ДПО на територiї Добровеличкiвського, Новоархангельського районiв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники “гасили пожежу” на територiї пiдприємства у Кропивницькому (ФОТО)

Василь Шторгiн вiдмiтив, що iснуючi в областi пiдроздiли ДПО не можуть в повнiй мiрi виконувати покладенi на них функцiї за призначенням. Одним iз факторiв, який негативно впливає на їх боєздатнiсть, є недостатнє матерiально-технiчне забезпечення: за результатами перевiрок пiдроздiлiв, встановили, що забезпечення пожежною технiкою, пожежно-технiчним обладнанням, засобами iндивiдуального захисту, зв’язку та спорядженням й iншим устаткування складає лише 20-22 % вiд необхiдної кiлькостi.

На Кiровоградщинi кожну другу пожежу в селi гасять iз запiзненням
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований