06 серпня 2020, четвер

На Кіровоградщині обговорюють встановлення пам’ятного знаку

Під головуванням Олександра Чорноіваненка відбулося чергове засідання робочої групи щодо встановлення пам’ятного знака «Мельгуновський курган «Лита Могила» на території Трепівської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області.

Про це повідомляє Кіровоградська обласна рада, інформує Златопіль.

До участі в обговоренні у вирішенні назрілих питань долучилися радник голови обласної ради Валерій Кальченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, науковці та краєзнавці області.

Під час наради члени робочої групи розглянули питання стосовно погодження тексту напису на вказівнику пам’ятного знака «Лита Могила», а також визначилися із термінами спорудження та уточнення окремих проектних рішень пам’ятного знака.

За підсумками засідання робочої групи було дано відповідні протокольні доручення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кіровоградщині в одному з міст порушників благоустрою фіксуватимуть камери спостереження (ВІДЕО)

Довідково: Лита Могила – скіфський царський курган 2-ї половини VII століття до н. е. Розкопаний 1763 року біля села Копані Знам’янського району Кіровоградської області. На глибині 2-х метрів під кам’яними плитами було знайдено залізний меч з окутим золотом руків’ям та вкритими золотою платівкою дерев’яними піхвами, прикрашеною зображеннями фантастичних тварин у передньосхідному стилі, срібні деталі від асірійського палацевого табурету, золота діадема, 17 масивних золотих платівок з зображенням орла з петлями на звороті, платівки з зображеннями мавп, птахів, бронзова застібка з голівками левів на кінцівках і 40 бронзових наконечників стріл. Пам’ятка має видатне значення, оскільки це єдиний відомий на сьогодні скіфський царський курган того часу в Північному Причорномор’ї.

 

На Кіровоградщині обговорюють встановлення пам’ятного знаку
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований