19 квітня 2024, п’ятниця

На Кіровоградщині планують збудувати ще одну шахту

У Маловисківському районі, неподалік села Копанки незабаром може розпочатись будівництво ще однієї шахти, наземний комплекс споруд якої нагадуватиме нині діючу структуру Смолінської шахти з видобутку уранових руд, повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Як зазначається в оприлюдненому ТОВ «УКРЛІТІЙВИДОБУВАННЯ» повідомленні про початок громадського обговорення намірів і планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, на новій шахті планується видобування літієвих руд Полохівського родовища, що вже розвідане у Маловисківському районі Кіровоградської області.

Характеристика планової діяльності – у планах видобування петалітових літієвих руд Полохівського родовища, яке розташовано в центральній частині України на території Маловисківського району Кіровоградської області.

Саме ТОВ “УКРЛІТІЙВИДОБУВАННЯ” має діючий спеціальний дозвіл на користування надрами Полохівського родовища літієвих руд. Підприємством здійснено підрахунок запасів в межах ліцензійної площі, обґрунтовано параметри кондицій та виконано геолого-економічну оцінку запасів Полохівського родовища літієвих руд.

Як Наголошується в Повідомленні, відпрацювання запасів Полохівського родовища буде здійснюватися системою розробки підповерховими штреками (для рудних тіл і їх ділянок потужністю до 5,0 м) і ортами (для рудних тіл потужністю понад 5,0 м) з подальшим погашенням виробленого простору закладкою що твердіє.

Фахівці запевняють, що Полохівське родовище літієвих руд підготовлене до подальшої промислової розробки, його гірничо-технічні умови сприятливі для його подальшої розробки підземним способом. Родовище літію передбачається розробляти підземним способом із застосуванням системи закладки відпрацьованого простору комбінацією сухої, гідро і твердючої суміші. В якості одного з основних компонентів доцільно використовувати породи гірничо -капітальних, підготовчих і нарізних виробок, що зменшить площі земель для розміщення відвалів пустих порід.

Цікаво, що для забезпечення роботи майбутнього підприємства планується максимальне використання інфраструктури, транспортних та інших комунікацій, робочої сили, житлового фонду діючої Смолінської шахти, що розташована який розташована за 12 км від Полохівського родовища. Передбачається, що на час початку експлуатації Полохівського родовища шахта якраз відпрацює запаси Ватутінського родовища уранових руд, на базі запасів якого вона існує, і її основні фонди, інфраструктура будуть використанні при розробці Полохівського родовища.

Для цього передбачається від промислового майданчика Смолінського рудника до проммайданчика Полохівського рудника збудувати залізничну колію й автомобільну дорогу, лінії електропередачі, водогін і лінії газопостачання, лінії зв’язку та інші комунікації протяжністю 12-15 км. Житлові будинки для працівників Полохівського родовища передбачається збудувати в м.Смоліно, для доставки працівників на рудник передбачений додатковий парк автобусів.

Зазначається також, що Полохівське родовище доволі компактне і складає трохи більше 20 гектарів. Воно має невелику протяжність і ширину рудної зони, тому відпрацьовувати його передбачається однією шахтою. В межі шахтного поля включаються всі виявлені запаси і ресурси літійовміщуючих руд в межах розвідувальних ліній 1 і 7 до глибини 520 м від поверхні (горизонт -350м.).

За геологічною будовою, гірничотехнічними та гідрогеологічними умовами розробки Полохівське родовище аналогічне Ватутінському (Смолінська шахта). Тому основні параметри розробки, схеми розкриття, системи розробки розглядаються по аналогії саме з цим підприємством. Розвідка надр підтвердила, що запасів літієвих руд тут вистачить на термін від 30 до 50 років.

Щодо екологічних наслідків від діяльності майбутнього підприємства, то вони встановлюються згідно Законодавства України з дотриманням нормативів гранично-допустимих рівнів екологічного навантаження на природне середовище, санітарних нормативів, охорони праці, пожежної безпеки, радіаційного контролю, поводження з відходами тощо.

На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь -які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях, а суб’єкт господарювання гарантує включення всіх поданих згідно вимог законодавства зауважень і пропозицій до звіту з оцінки впливу на довкілля та подальшого врахування під час будівництва і видобутку.

На Кіровоградщині планують збудувати ще одну шахту
2 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований