17 травня 2024, п’ятниця

На Кiровоградщинi протестували власники корiв (ВIДЕО)

Сорок власникiв корiв з села Канiж Новоукраїнського району Кiровоградської областi протестували проти низької закупiвельної цiни на молоко.

Його заготiвельникам сировини здають по 6 гривень за лiтр, хочуть по 8 гривень – розповiв Суспiльному мiсцевий житель Юрiй Белень, передає Златопiль.

Збiльшення цiни, каже, мотивують тим, що в магазинах молоко продають втричi дорожче.

Жителi села Канiж, якi зiбралися на акцiю протесту у центрi села вважають: цiну на молоко треба пiдвищувати.

Вiсiм гривень за лiтр люди хочуть через великi затрати на годiвлю корови – пояснює Юрiй Белень.

“Два тюка сiна, тюк соломи, макухи 2 кiлограми, от i виходить 300 гривень в день зимою. В лiтнiй час корова пасеться, а скiльки цього часу – три мiсяцi, поки не вдарила засуха, все. Бiльше нема чим кормить. Треба все заготовляти, сiяти”.

Жителька села Валентина Бойчук каже: корiв доїть тричi на день.

“З 4 корiв за добу дою 50-60 лiтрiв молока. Багато йде кормiв, щоб чотири корови прокормить, щось надоїть i здать по 6 гривень за лiтр, то дуже тяжко”.

Молоко, яке здає заготiвельникам, зберiгає в морозильнiй камерi, аби до ранку не скисло.

Учасник акцiї  Володимир Воловик має одну корову, яка, каже, дає дохiд 120 гривень у день.

“Немає нiякого контролю за цiною. Цей продукт швидкопсувний i заготiвники цим користуються. Вони не сказали, чи буде молоко по 6 гривень чи по 5, можуть i по 3 сказати”.

Заготiвельники молока не встановлюють цiну на нього – пояснює перевiзник – заготiвник молока Григорiй Бобришов. Вiн збирає молоко у цьому та сусiднiх селах.

“Всi заготовачi, перевiзники, беруть молоко по тiй цiнi, яку встановлюють заводи – виробники. Не ми встановлюємо цiну. Нам заводи платять окремо за те, що ми його доставляємо. За молоко платять окремо”.

Аби мати постiйну цiну на молоко, власникам корiв треба об’єднуватися у кооперативи – вважає заступниця директора обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Бурага.

“На сьогоднi державне регулювання цiн на молочну сировину вiдсутнє. Цiни формуються самостiйно мiж продавцями i покупцями за згодою сторiн. Ми не маємо права втручатися в мiжгосподарськi вiдносини з цього приводу. Для врегулювання цих питань i захисту здавачiв молока, ми їм рекомендуємо створювати молочарськi заготiвельно-збутовi кооперативи. Готовi їм сприяти в цьому”.

Додає, держава пiдтримує власникiв корiв щорiчною дотацiєю – це 5 тисяч гривень на корову. Для цього треба створити сiмейне фермерське господарство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стaло відомо, як виглядaтиме відновлений ЦДЮТ у Кропивницькому

На Кiровоградщинi протестували власники корiв (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований