17 травня 2024, п’ятниця

На Кiровоградщинi розробили проєкт приватного крематорiю

У Кiровоградськiй областi школярi презентували проєкт приватного крематорiю. Ця iдея стала переможцем на дводенному Таборi пiдприємництва.

Про це повiдомляє Суспiльне, iнформує Златопiль.

Його органiзувала громадська органiзацiя “Junior Achievement Ukraine” (Київ) за пiдтримки громадської органiзацiї “Центр громадської активностi “Перемога” (Олександрiя) та Приютiвської територiальної громади. У конкурсi взяли участь 10 команд зi шкiл Олександрiйської й Приютiвської громад.

Про це розповiла заступниця директора з навчально-виховної роботи Гуманiтарного лiцею з Олександрiї Тетяна Дериземля. Саме команда з цiєї школи розробила проєкт приватного крематорiю “Crematorium”. Це десятеро школярiв з 9-11 класiв.

Спочатку тренери навчали учнiв пiдприємницькiй дiяльностi. Потiм кожна команда вигадувала кiлька бiзнес-iдей, ставила плюси й мiнуси бiля кожної й залишалася з найбiльш, на їхню думку, цiкавою й перспективною.

“Тема була “соцiальне пiдприємництво” — тобто те, що розв’язує нагальнi проблеми в якомусь соцiумi. У наших дiтей були рiзнi iдеї. Одна з них — вiдкрити фотостудiю без фотографа. Але дiти вiдзначили, що тут є елемент гендерної нерiвностi, бо дiвчата бiльше люблять фотографуватися, i такий проєкт трохи дискримiнуватиме хлопцiв. Також дiти пропонували вiдкрити мобiльну книгарню, автомийку з цiкавинкою. А потiм в обговореннi виникла тема ритуального бiзнесу. I дiти зацiкавилися проєктом саме крематорiю, бо в нашому мiстi немає такого пiдприємства. Коли почали шукати в Google, з’ясувалося, що в Українi всього три крематорiї”, — розповiла вчителька.

Школярi шукали iнформацiю у вiдкритих джерелах, самi робили обрахунки й порiвняння. Дорослi їм допомагали. Усе приготували за один вечiр, щоб презентувати проєкт на другий день Табору.

У десяти слайдах йшлося про те, якi переваги суспiльство отримає, коли вiдмовиться вiд традицiйного способу поховання й перейде до кремацiї. Дiти вказували на екологiчний, географiчний та економiчний чинники. Це економiя землi, зменшення залiза й пластику в природi, меншi обсяги вирубки дерев, заощадження грошей.

“У нас не звикли про це говорити вiдкрито”. На Кiровоградщинi школярi розробили проєкт приватного крематорiю

Порiвняння вартостi кремацiї порiвняно зi звичайним похованням

“До нашої команди було багато питань i в членiв журi, i в iнших учасникiв. Найперше цiкавила екологiя. Наприклад, питали про забруднення атмосфери. Але дiти сказали, що викиди з крематорiю прирiвнюються до викиду з машини, яка проїжджає 100 кiлометрiв. Також окремо журi сподобалося, що дiти пропонували вiдкрити ще одне розгалуження бiзнесу — майстерню з виробництва урн — й рiзнi додатковi послуги”, — розповiла Тетяна Дериземля.

За словами вчительки, консервативних i скептичних думок стосовно цiєї теми вона не помiтила.

“Iншi дiти-учасники були трохи не готовi до тiєї теми, що ми озвучили. А всi з дорослих — i з журi, i з пiдтримки команд — сказали, що це дуже цiкаво. Тренер, який навчав пiдприємницькiй дiяльностi, пiсля презентацiї наших дiтей сказав їм: “Ви суперкрутi”. Тут зiйшлися iдея, її представлення, зiбранiсть самих дiтей, командна робота. При цьому самi ж дiти кажуть, що не кожен готовий почути це питання. У нас люди не звикли про це говорити вiдкрито. Але вже є пiдтримка з боку суспiльства”.

Майстерня, де за задумом школярів могли б виробляти урни

Магазин на територiї пропонованого пiдприємства

Такою могла б бути вiзитiвка пiдприємства

Кожному учасниковi команди-переможця (10 школярам) вручили сертифiкат на покупку сумою 800 гривень. За друге мiсце було по 500. За третє — по 300.

Друге мiсце посiла команда Мультипрофiльного лiцею з Олександрiї з iдеєю розвитку локального бiзнесу — FLTG(From Local to Global). На третьому мiсцi — Олександрiйський професiйний аграрний лiцей з проєктом мобiльних перукарень для найвiддаленiших куточкiв громад “Експрес-перукарня”.

На Кiровоградщинi розробили проєкт приватного крематорiю
4 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

  • Олена

    Вітаю! Дуже слушна думка,що до крематорію! Ще можна використовувати змішаний з землею ПРАХ, як підживлювач для рослин! І висаджувати ліси! Тільки ємність, в якій буде поміщена молода рослина(деревце) буде розчинною! Дерева вибрати довголітніми.Родини будуть приходити і обіймати свої родинні дерева, розмовляти з ними! На мою думку чудова ідея! Прислухайтесь! Ви молодці!

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований