20 січня 2021, середа

На Кіровоградщині завершують будівництво пам’ятнoгo знаку “Лита мoгила” (ФОТО)

Нарешті після десяти років від першої ідеї створення пам’ятного знаку “Лита могила”, проєкт перебуває на завершальній стадії.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Перевірити здійнені роботи завітали директор проєктно-вишукувального інституту “Агропроект” Довченко Петро, підрядник ТОВ “АРТ-АЛЕКС”, головний інженер Сипливець Олександр та депутат Кіровоградської обласної ради Валерій Кальченко.

Загальна вартість робіт склала 2,8 мільони гривень.

“Від першого рішення про створення пам’ятного знаку минуло вже 10 років, і для того, аби об’єкт побудувати, його потрібно було втілювати за всіма необхідними правилами. А саме, розробити проєкт, перевести земельну ділянку з сільськогосподарського призначення до культурної спадщини, провести додаткові дослідження, виготовити детальне планування і лише після цього перейти до основних робіт”,- зазначив Валерій Кальченко.

Також за словами Кальченка, на сьогодні керівництву Кіровоградської ОДА потрібно подумати про подальшу долю кургану та вирішити питання про те, хто візьме його на баланс. Серед головних претендентів, Обласний краєзнавчий музей.

Як зазначив Петро Довченко, сьогодні курган зроблений у мініатюрному вигляді по віднещеню до першозданого вигляду. Раніше курган “Лита могила” мав діаметр до 100 метрів висотою до 10, сьогодні 28 у ширину та 6 у висоту.

“Для того аби визначити точне місце розташування центру, підключали археологів та науковців. Сам же пам’ятний знак виконаний з цільного каменю”,- наголосив Довченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi шукають iнвесторiв, щоб реставрувати iсторичний млин (ВIДЕО)

Окрім самого пам’ятного знаку та скульптури скіфського воїну, на території кургану встановили нові лавки, та вклали плитку з натурального граніту.

На Кіровоградщині завершують будівництво пам’ятнoгo знаку “Лита мoгила” (ФОТО)
2 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований