17 травня 2024, п’ятниця

На Кіровоградщині збільшилась кількість випадків сказу

На карантині через сказ нині дві громади у Кіровоградській області.

Про це повідомляє Суспільне, інформує Златопіль.

У Кропивницькому його ввели через скажену лисицю, у селі Глинськ від сказу померла коза. Сказ – це інфекційна хвороба тварин і людей. Якщо вчасно не звернутися за меддопомогою, наступає смерть. За три місяці в області зареєстрували 29 випадків сказу у тварин. Торік була сотня, що майже втричі більше за попередній.

Це дані від речниці держпродспоживслужби в області Наталії Шевченко.

Карантин у селі Глинськ

Після смерті кози у сараї Володимира Ружича з села Глинськ зробили дезінфекцію. Зі слів чоловіка, тварину вкусила лисиця. Щеплення проти сказу в неї не було.

“Коза перестала пити воду та їсти. У неї з’явилась світлобоязнь. Вночі тварина померла. Так, як сказали ветеринари, ми її спалили та закопали. Лисиць багато розвелося. Боїмося вже їх. Вони тут цілими табунами бігають”.

Випадок сказу у кози в селі Глинськ підтвердили вкінці лютого, розповів ветлікар Сергій Малюга. Відтоді у селі щеплять всіх котів і собак. У дворі, де від сказу померла коза, вакцинували собаку вдруге. Територію села через випадок сказу оголосили неблагополучним пунктом до кінця квітня.

“Згідно з законодавством, собак та котів щеплюємо стовідсотково. Кіз, овець, коней та корів вакцинуємо на прохання господаря”.

Жителька села Ольга Давиденко просила щепити від сказу пса.

“У нас від сказу померла корова. Це було у 2018 році. Лисиця прийшла в сарай і вкусила її”.

“Той випадок у 2018 році доволі цікавий. Лисиця забігла у двір, побилась з собакою, який був щеплений від сказу, і вкусила телицю. Пес тиждень хворів, був млявий. Але на сьогодні він живий і здоровий, а телиця померла. У неї підтвердили сказ, від якого немає лікування”, – говорить лікар Олександрійської райлікарні ветеринарної медицини Анатолій Баліков.

Сказ переносять не лише лисиці, сказав ветлікар Володимир Козенко.

“І гризуни, і миші, м’ясоїдні тварини – вовки, лисиці, єнотовидні собаки, кажани. Навіть комахи можуть переносити вірус. Хвора тварина стає неадекватною, нападає на людей та тварин”.

Карантин у Кропивницькій громаді

Парк “Ковалівський” у Кропивницькому обробили дезінфікуючим розчином працівники райлікарні ветеринарної медицини через те, що тут бігала скажена лисиця. У березні поблизу цього парку вона кидалась на людей, машини, гризла каміння.

Лисицю зловили працівники державної лікарні ветеринарної медицини. За два дні вона померла. Сказ у тварини підтвердила експертиза, сказав керівник лікарні Віталій Тєльний. Територію, де бігала лисиця, оголосили неблагополучним пунктом до сьомого травня.

“Дезінфекція проводиться для того, щоб унеможливити попадання вірусу на людей, а також диких тварин . Це – їжаки, які можуть перебувати на території парку. Також можуть бути безпритульні коти чи власники тварин, які вигулюють тут своїх собак”.

За три місяці цього року 386 людей звернулися після укусів тварин до лікарень Кіровоградщини. З них 126 призначили курс щеплень. Торік, за три місяці було вдвічі менше звернень – 168. За весь рік – 1835.

На Кіровоградщині збільшилась кількість випадків сказу
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований