19 вересня 2024, четвер

На Кіровоградщині жінка випадково дiзналася що ВIЛ-iнфiкована

34-рiчна Iрина (iм’я змiнено) жила з ВIЛ кiлька рокiв. Про це вона навiть не здогадувалася, адже не проходила тестування на ВIЛ, iнформує Златопiль.

Жiнка розповiдає, що не вiдчувала на собi будь-яких симптомiв. Це i не дивно, адже першi роки ВIЛ проходить безсимптомно. Того дня, як дiзналася про хворобу, у лiкарню потрапила iз ознаками отруєння. Медичнi працiвники обстежили Iрину, помiтили збiльшеннi лiмфовузли, розпитали про загальний стан та iншi захворювання.

«Я не мiсцева. Менi допомогли iз житлом… Я не знала, що в мене ВIЛ. У мене немає постiйного статевого партнера. Iнколи у мене були незахищенi статевi стосунки. Можливо, так я i отримала ВIЛ-iнфекцiю», – Iрина доволi спокiйно вiдреагувала на свiй ВIЛ-позитивний статус.

Медичних працiвникiв здивувала спокiйна реакцiя жiнки на дiагноз. Хоча i розмiрковувала вона виважено, як передається ВIЛ. Але чи розпочне лiкування – ця думка насторожила лiкарiв, тож вони запропонували їй соцiальний супровiд БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький».

Надiя Балан, соцiальна працiвниця проєкту HealthLink «Прискорення зусиль з протидiї ВIЛ в Українi», одразу приїхала до Iрини в лiкарню, де вiдбувалося тестування на ВIЛ. Соцiальна працiвниця розпочала пiслятестове консультування.

«Для лiкування ВIЛ-iнфекцiї використовують антиретровiрусну терапiю. Вона пригнiчує розмноження вiрусу i змiцнює iмунiтет людини. АРТ – це лiкарськi засоби у виглядi таблеток. Для пацiєнтiв лiкування в Українi є безкоштовним впродовж усього життя. Безперервний прийом АРТ дозволяє людинi з ВIЛ жити повноцiнним життям, тривалiсть якого обмежується лише природними процесами старiння. Також лiкування запобiгає передачi ВIЛ iншим людям: статевим шляхом, через кров, вiд матерi до дитини. Якщо людина припиняє чи перериває лiкування, то вiрус може почати розмножуватися активнiше, руйнуючи iмунiтет. Видача АРТ може проводитися в Центрi профiлактики i боротьби зi СНIДом, кабiнетi “Довiри”, кабiнетi iнфекцiйних захворювань полiклiнiки або консультацiйно-дiагностичного центру за мiсцем проживання», – зазначила Надiя Балан.

Iрина прислухалася до слiв соцiальної працiвницi. Наразi вона стоїть на диспансерному облiку. Майже мiсяць отримує безкоштовно АРВ-терапiю. Наразi її стан здоров’я значно покращується. Головне – жiнка вчасно розпочала лiкування.

Тест на ВIЛ необхiдно робити раз у щороку, звернувшись до свого сiмейного лiкаря. Тестування безкоштовне та анонiмне.

На Кіровоградщині жінка випадково дiзналася що ВIЛ-iнфiкована
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований