28 березня 2024, четвер

На Маловисківщині пройде виставка карикатури Олега Гуцола (ФОТО)

У Маловисківському районному будинку культури готується виставка робіт нашого земляка, журналіста, графічного дизайнера, карикатуриста, ілюстратора, який уже тривалий час проживає в Білорусі, Олега Гуцола.

За інформацією методиста РБК Олени Ткаченко, задум влаштувати таку виставку виник давно, але реалізувати його вдається лише зараз. На виставці буде презентовано кілька сотень карикатур відомого нашого земляка, відомого майстра в жанрі карикатури, до того ж, у великому форматі та відмінної якості поліграфічного виконання. Роботи уже в будинку культури, а на відкриття виставки приїде і сам художник. 

На переконання Олени Ткаченко, коментарі автора малюнків та спілкування з ним – то особлива родзинка майбутньої виставки, якщо зважити на те, чого в житті досяг звичайний хлопчик з невеличкого села на Маловисківщині. Адже творчий “актив” О.Гуцола доволі солідний.

Народився майбутній художник в 1964 році в селі Новогригорівці.

Після закінчення Маловисківскої восьмирічної школи №2 в 1979-1983 роках навчався в Кіровоградському машинобудівному технікумі (за фахом технік-механік).

Армійску службу проходив в прикордонних військах СРСР в пустелі Каракуми (Туркменська РСР) та горах Паміру (Горно-Бадахшанська АО, Таджикистан).

Після служби в армії майже три роки працював в бригаді монтажників-мулярів на будівництві житлових будинків в селищі Смоліне.

З 1987 року по 1996 рік – журналіст маловисківскої районної газети «Будівник комунізму» ( нині – «Маловисківські вісті»).

В 1994 році заочно закінчив факультет журналістики Київського Національного університету імені Т. Г. Шевченка.

В 1996-1999 рр. працював головним художником гумористичної газети «Пікнік» (м. Мінськ, Білорусь).

В 1999-2005 рр. – співзасновник, видавець і головний редактор дитячої веселої газети «Шапокляк» (м. Мінськ, Білорусь).

В 2006 – 2007 рр. працював ілюстратором у книжкових видавництвах «Мастацкая література», «Юнацтва», «Народная асвета», « Амалфея» (Мінськ, Білорусь) та співробітничав з видавництвами «Питер, «Эксмо» (Росія), проілюстрував понад 60 книг для дорослих читачів та дітей.

В 2007-2008 рр. – головний художник білоруського сатиричного журналу «Вожык» (м. Мінськ ).

В 2008-2011 рр. – головний редактор дитячої веселої газети «Шапокляк» (м. Мінськ, Білорусь).

В період з 2012-2018 рр. – головний художник одночасно кількох дитячих часописів: «Решу без мамы», «Волшебный театр», «Мишуткины уроки», «Играю с мамой», «Школа Вороны Мурки», «Спросите  Мудрую Сову», «Кот ученый» (м. Мінськ, Білорусь).

З 1987 року і до нинішнього часу – автор і постійний карикатурист українського сатиричного журналу «Перець».

Учасник більш ніж 600 міжнародних конкурсів та виставок карикатури в Аргентині, Бразилії, Бельгії, Болгарії, Греції, Іспанії, Португалії, Великобританії, Німеччині, Чехії, Македонії, Польщі, Хорватії, Сербі, Словаччині, Туреччині, Ірані, Румунії, Росії, Китаї, Південній Кореї, Азербайджані, Угорщині, Україні, лауреат 77 призів та нагород різного ступеня.

Вісім разів працював у складі жюрі міжнародних конкурсів карикатури: тричі в Ірані (м. Тегеран – 2007 р., м. Тебріз – 2010, 2013 рр.), двічі в Азербайджані (м. Баку – 2013, 2019 рр.), в Німеччині (м. Берлін – 2015р.), в Індії (м. Болангір – 2015 р.) в Румунії (м. Урзічени – 2018 рік).

Роботи Олега Гуцола зберігаються в багатьох музеях світу, зокрема – в Музеї карикатури в м. Стамбулі (Туреччина), в Етнографічному Музеї міста Пловдів та Домі гумору й сатири в Габрово (обидва – Болгарія), в Музеї карикатури в м. Тебріз (Іран), в Іранському центрі карикатури в м. Тегеран (Іран), в Музеї «Сатирикон» міста Легніца (Польща), в численних приватних колекціях в Украіні і за кордоном.

Відтак виставка карикатур Олега Гуцола стане справжньою мистецькою подією для маловищан і гостей міста, – переконана її організатор методист Маловисківського районного будинку культури Олена Ткаченко.

На Маловисківщині пройде виставка карикатури Олега Гуцола (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований