28 березня 2024, четвер

Підводні рифи популярної програми очима кропивницького студента

Вступивши до університету, студенти отримують купу можливостей для подорожей, самовдосконалення і отримання досвіду. Одним з прикладів таких можливостей є студентські програми, зокрема – Work and travel.

Work and travel – програма, завдяки якій студенти мають можливість відвідати США, країн Європи та ряд інших країн. Найпопулярнішим напрямом є Сполучені штати, які мріють побачити тисячі студентів по всьому світу.

Проте, через високу вартість і низьку вірогідність надання згоди на отримання візи, відвідати батьківщину Кока-коли та  Макдо́налдсу  мають не всі. У зв’язку з цим, деякі студенти йдуть легшим шляхом,  обираючи Німеччину, Францію чи інші країни Євросоюзу як ті, в яких вони проведуть наступні кілька місяців за програмою Work and travel.

Подорожі за програмою зазвичай відбуваються в літній та зимовий періоди й тільки під час канікул в університеті. Учасники повинні завчасно подати заяву на участь у програмі в обраній ними компанії, оплатити її, пройти співбесіду та надіслати всі необхідні документи. Після чого, їм лишається чекати на запрошення. І це перший підводний камінь, з яким можуть зіштовхнутися учасники програми.

“У мене трапилася така ситуація, що по датам програма вже почалася, проте виклик на роботу мені ніхто не надсилав. У зв’язку з цим, я втратив місяць, просиджуючи його вдома і очікуючи на запрошення. На питання про те, скільки треба ще чекати, мені відповіли, щоб я набрався терпіння й чекав, як це роблять вони” – розповідає учасник програми Work and travel Василь

 І ось, ви пройшли всі підготовчі етапи й виїхали до іншої країни. Далі можна не перейматися й спокійно насолоджувати програмою, принаймні так ми вважаємо. 

“Їдучи в Європу за студентською програмою, ми очікуємо, що до нас там ставитимуться з повагою, з усім допоможуть й покажуть. Проте, коли я тільки приїхала до Берліну – у мене просто була адреса і я мусила ходити й знаходити все самостійно, не маючи ні Інтернету, ні розуміння, що трапилося. Добре, що мені пощастило знайти англомовних перехожих, які допомогли мені з цим” –   коментує своє прибуття до міста учасниця програми Марія.

Проте, якщо ви навіть дісталися місця проживання самостійно, тут можуть очікувати й інші сюрпризи.

“Коли я їхав за програмою, я цілком і повністю був упевнений, що мене заселять зі студентами з України чи інших країн, які також беруть участь у цій програмі. Проте, коли я все ж прибув до квартири, мене поселили до людей з Молдови та Румунії у віковій категорії 30+. Серед них  тільки один хлопець розумів російську на середньому рівні. І хоч вони мене не ображали, проте це явно не те, чого я очікував. Перший тиждень навіть думав про те, щоб зібрати речі й поїхати додому” – розповідає про перші дні участі в програмі Work and travel Олег.

І ось, ви все ж владнали питання стосовно проживання, далі потрібно йти на роботу. Тут начебто проблем не має виникнути, адже раптом не отримається працювати, мені з усім допоможуть, все пояснять.

“Так склалося, що в мене не вийшло працювати в отелі, в який мене призначили. Через деякий час я попросився перевести мене до іншого робочого місця. Спершу мене ігнорували, а врешті-решт взагалі звільнили і сказали, що я не маю права ночувати в тій квартирі, в яку мене заселили. Я, звісно, був готовий пожити на вулиці до того дня, на який я купив квиток, проте люди, з якими я познайомився за цією ж програмою, запропонували мені місце для ночівлі. Завдяки ним я дочекався своєї дати, познайомився з купою нових людей і повірте, це був найкращий мій тиждень, який я провів за цією програмою» – розповідає Влад про ситуацію, що склалася з ним.

Проте, програма ж має назву “Work and travel”. То як стосовно подорожей? Чи матимете можливість відпочити й відвідати країни Європи?

“Стосовно відпочинку, за період роботи бувало таке, що я не мав жодного вихідного дня упродовж трьох тижнів.  На прохання дати вихідний, мені з насмішкою  говорили, що я сюди не відпочивати приїхав. Проте, як тільки з’являлися вихідні – я відразу намагався поїздити хоча б Німеччиною” – коментує Нікіта

Ну а чи можна заробити завдяки програмі? Адже деякі розповідали, що привозили по 10-15 тисяч доларів за три місяці.

“Я, звісно, не отримував стільки, скільки обіцяли нам куратори програми в Україні. Спершу нам пообіцяли платити 9,8 євро на годину. Насправді ж, нам платили 3,7 євро за кімнату. В перший місяць у мене доходило до такого, що я міг робити одну кіманту близько години. Проте, вартість поїздки я відбив, заробивши деяку суму. Проте, це не те, на що я очікував” – ділиться учасник програми Андрій.

“Через те, що мене звільнили з готелю в якому я працював та не надали іншого місця, у мене не вийшло окупити навіть вартість програми та дороги” – доповнює Влад свою історію.

Що ж, але якщо все так погано, то чому просто не розвернутися й не поїхати додому?

“Вже коли я перебував у Німеччині, мене повідомили в університеті, що я мушу пройти практику цього літа. Для себе я вирішив, що через це я просто відпрацюю два місяці, звільнюся і поїду додому, проходити практику. Дорогою додому я захотів відвідати дідуся з бабусею, що також живуть у Німеччині. Про звільнення я повідомив керівництво за три тижні. Тоді мені сказали, що жодних проблем не виникне. Проте, коли вони дізналися, що після звільнення я хочу побачити своїх родичів, до мене поставилися агресивно і почали погрожувати, що коштів я не отримаю. Але після тижня дзвінків і розмов з їх керівництвом (добре, що я гарно володію англійською), я все ж таки “вибив” свої гроші.» – розповідає Нікіта.

Наостанок хочеться зазначити, що програма Work and travel справді надає можливість поїхати за кордон, побачити світ і, можливо, навіть заробити. Проте, як і все в цьому світі, вона має підводне каміння, з яким краще ознайомитися завчасно, аби потім не розчаровуватися у своїх мріях та сподіваннях.

Нікіта ШЕНДЕРОВСЬКИЙ

Підводні рифи популярної програми очима кропивницького студента
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований