28 березня 2024, четвер

Щоб купити квартиру в Кропивницькому, потрібна 61 зарплата

Аби купити власне житло треба неабияк довго вiдкладати кошти. Ресурс “Слово i дiло” порахував скiльки мешканцям найбiльших українських мiст треба вiдкладати, щоб купити власне житло, iнформує Златопiль.

Щоб пiдрахувати, скiльки рокiв треба вiдкладати на квартиру, брали до уваги середню заробiтну плату у рiзних мiстах України станом на початок листопада, а з iншого боку – середню вартiсть однокiмнатної квартири на первинному ринку.

Так у Кропивницькому потрiбно п’ять рокiв i 61 заробiтна плата, аби накопичити на квартиру.

Для порiвняння надаємо статистику по iншим мiстам.

Найдовше треба накопичувати кошти на квартиру у Львовi. Там, щоб купити однокiмнатну, треба вiдкласти 100 середнiх зарплат (13 тис. грн). За умови, якщо щомiсяця збирати кошти у розмiрi середньої зарплати, придбати квартиру на первинному ринку можна буде через 8 рокiв i 4 мiсяцi.

Також майже 8 рокiв доведеться вiдкладати на квартиру в Одесi. Середня вартiсть однокiмнатної на первинному ринку становить 1,13 млн грн (93 середнi зарплати для мiста).

А от на однокiмнатну квартиру у Києвi потрiбно буде збирати майже 6 рокiв. Середня вартiсть такого житла в столицi становить 1,45 млн грн (71 середня зарплата). Водночас середня заробiтна плата у Києвi набагато вища, нiж в iнших мiстах України – 20,6 тис. грн).

Наприклад, у Харковi на однокiмнатну квартиру доведеться накопичувати також майже 6 рокiв, але там i цiна житла набагато нижча (870 тис. грн), i середня зарплата (12,6 тис. грн). Але фактично, вiдкласти треба 69 середнiх зарплат – майже так само, як i у столицi.

Схожа ситуацiя i з Вiнницею. Щоби придбати там однокiмнатну квартиру, треба заощаджувати 5 рокiв i 10 мiсяцiв (70 середнiх зарплат). Майже аналогiчнi показники у Сумах i Тернополi.

На власне житло у Житомирi потрiбно збирати 7 рокiв i 8 мiсяцiв (92 середнi зарплати). Середня вартiсть однокiмнатної квартири становить 1,09 млн грн.

У Чернiвцях на квартиру треба вiдкладати 6 рокiв i 10 мiсяцiв (82 середнi зарплати). Середня вартiсть однокiмнатної там становить 900 тис. грн.

У Днiпрi, Луцьку та Ужгородi на однокiмнатну квартиру треба заощаджувати трохи бiльше 6 рокiв. Водночас у Луцьку i середня вартiсть житла, i середня зарплата нижчi. На власну однокiмнатну квартиру у Полтавi треба збирати 5 рокiв i 5 мiсяцiв (65 середнiх зарплат).

За п’ять рокiв можна накопичити на квартиру у Запорiжжi (61 середня зарплата), Iвано-Франкiвську (60 середнiх зарплат), Кропивницькому (61 середня зарплата), Черкасах (60 середнiх зарплат), Херсонi (65 середнiх зарплат) та Чернiговi (61 середня зарплата). При цьому найдорожчi квартири та найвища середня зарплата – у Запорiжжi.

4 роки i 9-10 мiсяцiв доведеться вiдкладати на квартиру у Хмельницькому (57 середнiх зарплат) та Рiвному (58 середнiх зарплат).

Вiдкладати на квартиру в Миколаєвi треба 3 роки та 11 мiсяцi (47 середнiх зарплат). Вартiсть однокiмнатної квартири в середньому становить 660 тис. грн.

А от у Краматорську та Сєвєродонецьку купити квартиру можна на вторинному ринку менше, нiж за три роки. У Краматорську середня вартiсть однокiмнатної квартири становить 250 тис. грн, а середня зарплата – 15,1 тис. грн (тобто вiдкладати треба 1 рiк i 5 мiсяцiв). У Сєвєродонецьку вартiсть житла вища – 410 тис. грн, водночас зарплата нижча – 12,5 тис. грн.

До речi, для порiвняння можна подивитися, як довго потрiбно було збирати грошi на купiвлю однокiмнатної квартири станом на 2018 рiк.

Щоб купити квартиру в Кропивницькому, потрібна 61 зарплата
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований