30 квітня 2024, вівторок

Ставлення до росії та розвінчення стереотипів: Кропивничанка поділилася враженнями від Грузії

Для нас країна Грузія та її народ завжди були близькими, через спільні історичні моменти. Революції, зміна влади, проєвропейський лідер, якого змінили проросійські політики, війна, окупація Абхазії та Південної Осетії… З початком в Україні великої війни влада Грузії очікувано прийняла сторону рф, а от самі грузини підтримуть українців: чого тільки вартий Грузинський легіон, який з 2014 року воює на боці України, а з 2022 року збільшив кількість військових.

Як живуть грузини сьогодні, що відрізняє та поєднує наші країни, про мову і ставлення до росії спілкувалися з кропивничанкою Інгою Кузнєцовою, яка нещодавно відвідала цю країну.

Загальні враження від Грузії

Це розвинена європейська країна, в них дуже відчутна повага до людини, до її кордонів. Грузини (які насправді називають себе картвелами, а свою країну Сакартвело), ставляться з великою повагою до своєї історії, культурних цінностей, до літніх людей і дітей. Надзвичайно розвинена значущість родини.

Вночі в аеропорт мене везла жінка-таксистка, я поцікавилася чи не страшно їй працювати, чи не боїться нападників. То вона розповіла, що в них такого немає. Завдяки цій подорожі дуже багато “совкових” стереотипів про грузинів розвіялося.

Гендерна нерівність

Пригноблених жінок я не бачила. Сучасні грузинки працюють, навчаються, водять автомобілі на рівні з чоловіками. До жінок в суспільстві велика повага. Можливо бувають різні моменти, але з того, що я помітила, то жінки в Грузії не загнані. Якісь моменти стереотипності мали місце, але молоде покоління від цього відходить, вони багато подорожують і працюють за кордоном. Тому в них дуже проєвропейські поняття.

Мова спілкування

Спілкуються між собою грузинською мовою. В сфері обслуговування добре говорять англійською. Грузини дуже комунікабельні, я спілкувалася людьми різних професій, всі вони вільно володіють англійською.

Молодь зазвичай знає кілька мов. Старіше покоління ще знає російську, але загалом на вулицях її не часто можна почути. Навіть покоління 40-річних не завжди розуміє російську. В них є своя культура, яка дуже ідентифікована і не зливається з російською.

Війна та підтримка України

Грузини дуже підтримують Україну, чого не скажеш про їхній проросійський уряд та олігархів. У них дуже схожа історія з нашою: революції, війна та окупація Абхазії. Ця тема для них дуже болюча. Вони й зараз періодично повстають, а влада йде на маленькі поступки, можливо боячись накалу серед людей. Українців грузини поважають. Один молодий таксист запитав звідки ми і, дізнавшись, що з України, всю дорогу розважав нас піснями і розмовами.

Але українцям там доволі складно: великі ціни на продукти, незнайома мова, адже не всі наші добре знають англійську. Все чуже і продукти незвичні для нашого організму. Я прожила там тиждень і вже хотілося супу, каші, а там це не розповсюджена їжа.

Грузинська гостинність

Хоча кухня незвична для нас, але смачна й корисна: в них дуже смачні страви з м’яса та овочів. Салати з баклажанів, смачнючі сири, різноманітні види м’яса, хачапурі, кукурудзяні коржики. Навіть коли не голодний, складно відмовитися. В грузинів дуже висока культура вживання алкогольних напоїв. Вони п’ють хороше вино, від якого не п’янієш. Не вмовляють і не «заливають» насильно. Ну і про славнозвісну грузинську гостинність – щира правда! Ми були в Кутаїсі, в родичів подруги, яка переїхала з окупованого Донбасу.

Я потрапила в великий будинок, у дружню грузинську родину, де живе кілька поколінь. Вони возили нас по різним місцям, показували храми, архітектуру, гори, смачно годували, я дійсно почувалася шанованою гостею.

Біженці з росії

Поведінку росіян бачила на кордоні. Вони не можуть терпіти фрустрацію, пов’язану з заборонами, починають кричати, агресивно з’ясовувати відносини, поводяться дуже істерично. Але треба віддати належне, наші люди на жаль теж не завжди поводяться виховано…

В грузинів є свої бізнес інтереси, якими вони не жертвують. Дуже багато в супермаркетах продуктів та ліків вивезених з росії. В Грузії не дуже розвинені промисловість і сільське господарство, які гальмуються місцевими олігархами. Російський слід відчувається лише в плані товарів. Мені від цього було дико й дискомфортно.

Європейська Грузія

“Грузія це європа” – такі думки приходять, коли бачиш хороші дороги, якісну інфраструктуру та чудовий сервіс. На жаль в мене почалися проблеми зі здоров’ям і я потрапила по туристичній страховці в їхню лікарню. Мене привезли в одномісну палату, куди приносили апарат УЗД, робили кардіограму, брали аналізи. Дуже приємне обслуговування, не чула хамства.

Ми теж наближаємося до цього рівня, але за рівнем спілкування та обслуговування ще дуже відстаємо…

В наших з грузинами історіях дуже багато спільного, а головне – спільний ворог, який завжди шкодив цивілізованому розвитку…

Спілкувалася Олена Шендеровська

Ставлення до росії та розвінчення стереотипів: Кропивничанка поділилася враженнями від Грузії
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований