24 січня 2020, п’ятниця

Ті, для кого чужих дітей не буває… (ФОТО)

“Для нас чужих дітей не буває”. Про це сказала в розмові напередодні проведення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю начальник відділу освіти, молоді та спорту Маловисківської міської ради Алла Шпак, відзначивши, що ми, дорослі, повинні все робити задля забезпечення відповідних послуг, зокрема для дітей з інвалідністю,  та стимулювання їхньої інтеграції  в суспільство.

 А вже практичний психолог дитячо – юнацького центру “Вись” Вікторія  Горобець додала:

“З часу утворення три роки тому об’єднаної територіальної громади у Малій Висці за інціативи  Тетяни  Володимирівни Бабенко – жительки села Копанки й педагога за фахом, та ділової підтримки міської влади, започатковано проведення круглих столів, на засідання яких запрошуються педагогічні працівники, що займаються впритул питаннями інклюзивної освіти, представники громадських організації та місцевої влади. Перші два роки вони відбувалися на базі міської загальноосвітньої школи №3 І-ІІІ ступенів, а цього разу вже наш заклад позашкільної освіти приймав небайдужих до світу дитинства людей, зокрема, Маловисківського міського голову Юрія Гульдаса, його заступника Аллу Жовтило, представників Громадського об’єднання “Серце матері”, священника отця Василя Дубину.

      Про набутий досвід роботи з питання роботи з дітьми – з інвалідністю поінформувала присутніх ведуча заходу директор міської загальноосвітньої школи №4 і голова Громадської організації “Простір ідей” Інна Коваленко, до слова, матір трьох дітей.

    Крім того, учасники круглого столу переглянули відеоролик про дітей, які потребують уваги й тепла дорослих.  Педагога підтримав у виступі міський голова Юрій Гульдас, який підкреслив свою думку про те, що влада ніколи не залишалася осторонь вирішення нагальних потреб людей з інвалідністю, питань інклюзії, і цей напрямок роботи  є одним з головним в роботі кожного державного службовця і громадських організацій , які опікуються проблемами зазначеної категорії містян.

 Цікавим був виступ і голови громадської організації “Серце матері” Людмили Шукрути з Кропивницького, як розповіла про роботу організації та відкриття Молодіжного центру для молоді з інвалідністю “Сильні духом”.

          Про нові напрямки  подальшої роботи Маловисківського районного інклюзивно-ресурсного центру, розповіла у виступі його директор Лариса Привалова, а  відомий в Україні економіст та учасник кінопроекту “ІНШИЙ” Григорій Гришкан зупинився у виступі на питаннях здійснення бажань людьми з інвалідністю.

    Про особливості роботи з хворими діточками розповіли їхні матусі, а керівники гуртків міського ДЮЦу “Вись” провели майстер-класи  з виготовлення дітьми поробок з пластиліну та полімерної глини, які засвідчили, що вони на все здатні, якщо на те є непереборне бажання досягати позитивного результату в своєму житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Він був чоловіком з ніжним людським почуттям”: штрих до портрета Миколи Паровіна (ФОТО)

  На згадку про зустріч за круглим столом працівник міської ради Сергій Васильєв зробив кілька світлин, які нагадуватимуть його учасникам про зустріч, яка матиме продовження…  

                                                                           Анатолій САРЖЕВСЬКИЙ

Ті, для кого чужих дітей не буває… (ФОТО)
1 голос[ів]

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований