06 червня 2020, субота

“Топоніміка – як ціннісний вибір”: у Кропивницькому дискутували на тему перейменувань

У Кропивницькому відбулася панельна дискусія на тему “Топоніміка – як ціннісний вибір” сьогодні, 5 грудня, повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

На захід у прес-клубі зібралися активна молодь, викладачі та небайдужі до теми перейменувань об’єктів топоніміки містяни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Хай мама пoчує, хай мама прийде…” (ФOТO)

“Коли нам говорять, що це неважливо, що “какая разница – ну, стоит там памятник, это же наша история” і тому подібне, і так далі, то, зверніть увагу – ті, хто про це каже, в першу чергу міняють символи, переназивають міста, нав’язують свої топоніми, – сказав голова обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка, викладач Олександр Ратушняк. – Чому в усьому Радянському Союзі від Ужгорода до Камчатки і Владивостока, скрізь в усіх містах, селах і селищах центральна вулиця була Леніна – це ж мільйони ленінів, мільйони вулиць, мільйони пам’ятників. Значить це для них було важливо, тому що цим вони “зшивали” свою імперію неосяжну. Система символів дуже важлива і ми про це ведемо мову. Ця дискусія в першу чергу для того, щоб зрозуміти це”.

“Топоніміка – як ціннісний вибір”: у Кропивницькому дискутували на тему перейменувань
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований