26 квітня 2024, п’ятниця

Трав’янi пiдгузники та “енергошайба”: школярi з Кiровоградщини презентували свої винаходи (ФОТО)

21 листопада в київському Мiжнародному виставковому центрi (МВЦ) стартував триденний мiжнародний форум Innovation Market, у фiналi якого свої “недитячi” винаходи презентували двоє учнiв з Кiровоградщини.

Про це повiдомляє УНIАН, iнформує Златопiль.

Учень одинадцятого класу iз Кропивницького Максим Гончаренко винайшов портативний зарядний пристрiй, який може без електромереж заряджати мобiльнi телефони, дозволяючи своєму власниковi економити електроенергiю. Назвав Максим свiй унiкальний акумулятор – “енергошайба”.

У маленький круглий корпус пристрою учень помiстив спецiальнi елементи, якi, нагрiваючись, виробляють електроенергiю. Вiзуально винахiд нагадує пiдставку пiд чашку. Власне, саме гаряча чашка i буде нагрiвати цi елементи, i, як наслiдок – виробляти електроенергiю. Для повного заряду “енергошайби” досить п’яти-шести чашок гарячого чаю.

“Але якщо людина буде використовувати пристрiй, наприклад, як пiдставку пiд каву в офiсi, то цього достатньо, щоб пiдтримувати потiм заряд телефону”, – пояснює Максим.

Собiвартiсть такого зарядного пристрою – шістсот гривень. Школяр з посмiшкою зазначає, що тепер все його друзi намагаються заряджати телефони вiд його “енергошайби”, не використовуючи розетки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кірoвoградщині дітей вчили прoтидіяти насильству та бoулінгу (ФOТO)

Восьмикласниця Даша Руда iз Кiровоградської областi придумала, як робити серветки i дитячi пiдгузники з екологiчно чистих матерiалiв. Целюлозу з дерева, яка зазвичай використовується при їх виробництвi, дiвчинка замiнила на целюлозу з трави. А також додала насiння сушених лiкарських трав i насiння салату. В результатi, її засоби гiгiєни не тiльки розкладаються (тобто, не забруднюють нашу екологiю), але i ще проростають … салатом.

“Я пропоную в основу для пiдгузникiв або серветок додавати газонну траву, насiння рослин i сушенi лiкарськi трави. Газонна трава здешевить вартiсть. Сушена лiкарська трава – збiльшить споживчу цiннiсть, а насiння рослин – допоможе швидше розкладатися”, – розповiдає Даша.

За її словами, такi засоби гiгiєни коштуватимуть дешевше.

“Один кiлограм трави, орiєнтовно, дванадцять гривень, якщо ми замiнимо папiр 50 на 50, i використаємо траву, то вартiсть зменшиться на двi третини”, – пiдкреслює школярка.

Трав’янi пiдгузники та “енергошайба”: школярi з Кiровоградщини презентували свої винаходи (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований