31 травня 2020, неділя

Церкви на Маловисківщині ігнорують застереження рятувальників (ФОТО)

Як стало відомо сайту Златопіль, керівники культових споруд на Маловисківщині не завжди з розумінням ставляться до вимог і застережень фахівців Держслужби з надзвичайних ситуацій, щодо протипожежної безпеки у приміщеннях, де проходять богослужіння.

За словами начальника Маловисківського райвідділу УДСНС України в Кіровоградській області, нині на території району діє 16 культових споруд і практично всі вони мають серйозні недоліки щодо виконання протипожежних вимог та правил безпеки під час масових заходів.

“Тривожить те, – наголошує Олег Потьомкін, – що, як підтвердили повторні перевірки, приписи державного пожежного нагляду, запропоновані до виконання в попередніх роках по об’єктах культових споруд залишаються не виконаними майже наполовину. Керівники споруд, що належать церквам, роками ігнорують вимоги Закону про дотримання правил безпеки”. 

Серед типових порушень – будівлі не забезпеченi первинними засобами пожежогасiння згiдно норм належностi, дерев’янi конструкцiї горищ будiвель не обробленi вогнезахисним розчином. Культові споруди не обладнанi пристроями захисту від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів, в жодній з будівель на проведено заміри опору ізоляції електропроводів, електромережа будівель культових споруд експлуатується з порушенням існуючих вимог.

“За виявлені порушення «Правила пожежної безпеки в Україні», які можуть призвести до виникнення пожеж та загибелі людей, за невиконання приписів державного пожежного нагляду настоятелів церков неодноразово штрафували, проте недоліків від цього не поменшало”,- підкреслив Олег Потьомкін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Петрівськoму райoні злoдій пoцупив автівку, яку власник припаркував біля двoру

І нагадує, що згідно п. 3, ст. 55 «Кодексу цивільного захисту України» забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання, а відтак і відповідальність за життя та безпеку вірян, які приходять до церкви на богослужіння чи задля інших потреб, повністю покладається на власників та керівників культових споруд.

Церкви на Маловисківщині ігнорують застереження рятувальників (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований