29 квітня 2024, понеділок

Цілющі катамарани та вишукана ресторанна їжа: що чекає на єдину бальнеологічну лікарню на Кіровоградщини

На Кіровоградщині в таємниці від колективу хочуть призначити керівника Знам’янської обласної бальнеологічної лікарні, який планує замість реабілітації пацієнтів займатися облаштуванням платного катання на катамаранах та будівництвом ресторану.

Історія лікарні

У вересні 2020 року рішенням обласної ради було звільненно з посади керівника Знам’янської обласної бальнеологічної лікарні Володимира Джулая. Вже наступного дня в.о керівника призначили Юрія Григораша, який працює на посаді по сьогодні.

Вже зараз на цю ж посаду без оголошення будь-яких конкурсів та без інформування діючого в.о. керівника в обласній раді намагаються призначити нову людину – Юрія Вівсяникова.

Що відомо про Юрія Вівсяникова

35-річний колишній працівник банку родом з Кропивницького, який все своє життя пропрацював в банківських установах. Немав жодного відношення до закладів охорони здоров’я. Останнє місце роботи – заступник начальника операційного відділу Центрального відділення ПАТ “МТБ БАНК” у м. Кропивницькому.

Причини кадрової заміни

Під час засідання постійної комісії з питань власності нову кандидатуру на посаду в.о лікарні запропонував начальник відділу з питань комунальної власності виконавчого апарату Кіровоградської обласної ради Олександр Корнюша.

Кадрову заміну він аргументував тим, що, “нібито”, діючий керівник – Юрій Григораш, не виправдав очікувань. Підкріпив інформацію Корнюша порівняльними статистичними даними.

Так, він заявив, що підприємство має збитки у розмірі 771 тисяч гривень, тоді як в планах передбачалося отримати прибуток в 483 тисячі гривень. Також він сказав про зменшення кількості пацієнтів, мовляв у минулому році було 648 пацієнтів за пів року, а зараз тільки 483.

Але Корнюша не зазначив один із важливих фактів, що на рентабельність роботи закладу, ймовірніше всього, вплинули ковідні причини. Зокрема, мова йде про повний локдаун, через який робота КП “Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня” фактично зупинилася на місяць (з 25 грудня 2020 по 25 січня 2021 року).

Також Олександр Корнюша не захотів згадати і про те, що хоч заклад і не приймав пацієнтів майже місяць на початку 2021 року, лікарня продовжувала працювати та нести затрати на електроенергію, опалення, оплату праці та інші потреби.

Не сказав Корнюша також про ковідні обмеження по кількості пацієнтів протягом останніх пів року, що і викликало недобір клієнтів.

Добре, що хоч під час представлення кандидата Корнюша згадав, що кандидатуру Юрія Вівсяникова не погодили члени постійної комісії з питань охорони здоров’я. Однак рішенням комісії вирішили знехтувати.

Маніпулювання від Вівсяникова та плани на бальнеологічну лікарню

Під час виступу на комісії з питань власності, головними пріоритетами для розвитку бальнеологічної лікарні Юрій Вівсяников назвав вирішення проблеми роботи сайту лікарні. Оскільки, за його словами, за добу його відвідує лише 4 особи. 

Однак, проаналізувавши його слова та перевіривши статистичні дані сайту, повноцінно можна вважати, що кандидат намагається маніпулювати фактами. Насправді відвідуваність порталу лікарні становить в середньому 60 осіб за добу, а середня кількість переглядів за місяць – майже 6700.

Серед пріорітетних змін в бальнеологічній лікарні Вівсяников також запланував будівництво додаткових інфраструктурних об’єктів, одним з яких стане ресторан.

Крім цього, ставши керівником Вівсяников хоче встановити в лікарні прокат катамаранів.

Дивно, що серед пріорітетних напрямків кандидат на посаду виділяє саме такі, а не покращення роботи самого закладу.

Думка членів комісії щодо кандидата

Після завершення виступу Корнюші, член комісії та депутат обласної ради від фракції “Батьківщина” Андрій Табачук звернув увагу своїх колег на те, що раніше кандидат на посаду в.о. не працював в закладах охорони здоров’я. Але основний сумнів у призначенні кандидата викликала заява щодо ресторану, катамаранів та сайту.

“Для закладів охорони здоров’я, яким є Знам’янська бальнеологічна лікарня, яка працює у формі госпрозрахункового підприємства, діє Постанова КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1094″Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я”. Пункт 4 Постанови встановлює, що підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади”, – зазначив Андрій Табачук.

Згодом один із членів комісії, депутат від “Опозиційної платформи – “За життя” Денис Руденко прокоментував бізнес-план Вівсяникова та звернув увагу кандидата на посаду та членів комісії на те, що зовсім нещодавно в бальнеологічній лікарні зробили нову їдальню, харчування в якій не гірше будь-якого ресторану.

Однак, після тривалих обговорень, члени комісії вирішили виділити час Юрію Вівсяникову на розробку детального бізнес-плану розвитку закладу, яку він повинен презентувати перед профільною комісією з питань власності.

Досить дивно, що члени комісії прийняли рішення про повторний розгляд питання лише на комісії власності. А на розгляд комісії охорони здоров’я, яка опікується закладом охорони здоров’я, дане питання члени комісії вирішили не виносити. Можливо це пов’язано з попередньою відмовою кандидату та оригінальністю бізнес-плану для лікарні.

Цілющі катамарани та вишукана ресторанна їжа: що чекає на єдину бальнеологічну лікарню на Кіровоградщини
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований