19 квітня 2024, п’ятниця

У Голованівську відбулась сесія звітів, внесення змін і здивувань

5 квітня в залі засідань районної ради відбулась чергова 28 сесія Голованівської районної ради УІІ скликання. На порядок денний якої було внесено 15 питань, майже половина з них з порушенням Регламенту. Але поскільки така практика вже стала традиційною, то зупинятись на цьому не варто. Щоправда, як обіцяв голова райради Б.Б.Кучмій, перед початком роботи назвав прізвища депутатів, які не з’явились на засідання.

Отже, до порядку дня були внесені такі питання: Про звіт голови районної ради; Про звіт голови районної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень; Про результати діяльності органів прокуратури Голованівського району за 2018 рік; Про результати діяльності Голованівського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області за 2018 рік; Про звіт директора КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Голованівської районної ради; Про внесення змін і доповнень до програми економічного і соціального розвитку Голованівського району на 2019 рік; Про внесення змін до районної цільової програми «Доступна медицина» на 2018-2020 роки; Про надання згоди на придбання частини адміністративного приміщення; Про надання дозволу на передачу в оренду нерухомого та окремого індивідуального майна спільної власності територіальних громад сіл та селищ Голованівського району; Про внесення змін до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2019 рік»; Про створення КНП «Голованівська центральна районна лікарня» Голованівської районної ради; Про хід виконання районної програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, громадян які опинилися в складних життєвих обставинах, інвалідів, ветеранів праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2016-2020 роки; Про хід виконання районної програми «Молодь Голованівщини на 2016-2020 роки»; Про стан виконання програми культурно-мистецького розвитку Голованівського району за 2018 рік; Про клопотання щодо нагородження грамотою Верховної Ради України Томашевської О.Ю.

Звітували, але не про все і не всі

По першому питанню звітував голова районної ради Б.Б.Кучмій. Він розповів про сесійні засідання, про роботу депутатів в комісіях. Зупинив свою увагу на поліпшенні стану об’єктів інфраструктури району, інформував про співпрацю районної ради і райдержадміністрації, а також про свою участь в засіданнях координаційної ради при голові обласної ради і т.ін. Звертаючи увагу на останнє, хотілося б почути від Богдана Борисовича, а скільки ж він, як голова райради провів засідань координаційної ради при голові райради. Брати участь в чиїхось засіданнях – це одне, а от свої провести – зовсім інше. Та й не може він їх проводити, бо у нас такої координаційної ради не створено. Немає ні її складу, ні плану її засідань. Не вірите – відкрийте сайт Голованівської ради та й переконайтеся.

Бадьоренько доповідав голова і про розвиток інфраструктурних об’єктів, про їх ремонт, а от що з частиною комунального майна, яке залишилося після закриття шкіл в Грузькому, Розкішному, Полонистому, що з дитсадком у Шепиловому, що з дахом Ємилівської школи – ні пари з уст. При тій «старій бандитській» владі хоч сторожа утримували, який охороняв від пограбування приміщення. А зараз що? Витрачаємо гроші і купуємо нові приміщення, а ті нехай руйнуються! Не почула я від доповідача і як виконуються рішення районної ради. Скільки особисто голова районної ради підготував доручень головам постійних комісій щодо розгляду тих чи інших проблемних питань. Як приклад, сесією у 2017 році було прийнято рішення з рекомендацією прийняття відповідних положень про допорогові закупівлі робіт та послуг, що здійснюються за кошти районного бюджету, тобто на конкурентних засадах. Та про що звітуватиме голова райради, якщо жодна з установ не надала такого положення. Його немає навіть сама районна рада. Це може свідчити лише про одне – дорога до дерибану наших з вами коштів відкрита.

Корегували, корегували та ще невикорегували

Звіт голови районної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень читала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, промисловості та інфраструктури РДА І.О.Артвіх. Не думайте, що О.Д.Голімбієвського на сесії не було. Був, сидів так собі поважненько у президії і оком не моргнув, що це його питання озвучують. Не знаю, можливо Ірина Олександрівна краще володіє ситуацією в районі, а можливо «князь» Олег не вважає за потрібне звітувати перед депутатами. Залишаються самі лише припущення, бо ніхто, ні головуючий, ні звітуючий нам цього не пояснив.

Щоправда, вивести з мовчанки очільника району все ж таки вдалося. Депутати задали виступаючій І.О.Артвіх запитання скільки коштуватиме будівництво дитячого садка в Голованівську? Ірина Олександрівна відповіла, що ніяких змін в кошторисі на момент сесії не було – отже, 28 мільйонів гривень. Тут, до відповіді підключився О.Д.Голімбієвський і повідомив, що триває коригування кошторисної вартості даного об’єкта і за неостаточними підрахунками це може коштувати приблизно 38 мільйонів гривень. Врахуйте, шановні читачі, що це без вартості каналізаційних робіт і очисних споруд. Якщо проведуть коригування й тут, то дитсадок обійдеться в мільйонів 45. А що коригують, коли долар на місці, хіба що «кладка цегли» в зимовий період дорожче вартує ніж влітку. Але ж цих грошей у нашому бюджеті немає, а обіцяних 17 мільйонів з державного бюджету так і не надійшло.

Коригування відбудеться і кошторисної вартості ремонту Побузької школи. В яку копієчку це обійдеться районному бюджету зараз ніхто сказати не може. У мене одне, риторичне, запитання: хіба справжній господар починає щось будувати не маючи в кишені грошей та ще й не знаючи у скільки обійдеться це будівництво? Бентежить й інше: скільки ще коштів відберуть у сільських громад під різним приводом, щоб поповнити районну казну? А тоді запитують мене у так званих «відкритих листах», чому, мовляв, твоя мала батьківщина – Наливайка не процвітаюче село? Та того й не процвітаюче, що ни-нішнє керівництво району лише вигрібає з сільського бюджету: «дайте», «дайте», «дайте». Хіба ж буде за що розквітнути?

Звітують правоохоронні органи

Про результати діяльності органів прокуратури Голованівського району за 2018 рік депутатів інформував заступник керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури М.Л.Горщак.

Приємно здивував звітом про результати діяльності Голованівського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області за 2018 рік начальник відділу О.В. Клименко. Усю інформацію з електронних носіїв було виведено на екран залу засідань і проілюстровано відповідними схемами і таблицями. Аналіз діяльності складався не лише із звіту про виконану роботу, а й з виявлених недоліків і пропозицій щодо шляхів їх усунення.

Олегу Васильовичу сіль-ські голови Перегонівки і Клинового В.В.Козак та П.І.Риковський відповідно задали питання щодо особистого прийому громадян дільничним інспектором поліції та щодо боротьби з наркоманією, особливо серед підлітків. На що отримали грунтовну відповідь. Відділ поліції працює над вирішенням цих питань і сподівається на допомогу депутатів місцевих рад.

Звітувала на сесії і директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Л.І.Явецька. Її звіт, як і всі звіти, що прозвучали на сесії, було взято до відома.

Своїм рішенням депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку Голованівського району на 2019 рік доповнивши Перелік державних, галузевих та цільових програм, пунктом про придбання частини адміністративного приміщення для розміщення службових кабінетів за адресою: смт Голованівськ, вул.Покровська, 2 (загальна площа 136,42 м2).

Депутати також внесли зміни до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2019 рік», а саме: збільшили видатки районного бюджету у сумі 2783262 грн. за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду районного бюджету в сумі 2015000 грн. та дотацій з сільських бюджетів в сумі 768262 грн., а також збільшили розмір коштів, що передаються із загального фонду (бюджету розвитку) на суму 588950 грн.

Черговий етап

Голованівська центральна районна лікарня вступила в черговий етап реформування. Депутатським корпусом прийнято рішення про створення комунального некомерційного підприємства «Голованівська центральна районна лікарня». Нагадаю, що дане питання було знято з розгляду попередньою сесією, так як необхідно було  вирішити ряд питань фінансового характеру. Тому у розробників проекту рішення було достатньо часу, щоб належним чином підготувати дане питання до розгляду. Але в черговий раз вимушена констатувати, що рішення приймаються з порушенням прямих норм законодавства. Так, в Статуті новоствореного підприємства статутним капіталом стала балансова вартість усього майна лікарні, а Закон чітко гласить, що для цього необхідно було провести незалежну експертну оцінку майна, чого й не було зроблено. У відповідь на запитання депутатів з цього приводу почули, що не вистачило часу, бо необхідно було терміново створити нове підприємство. Але ж, даруйте, яка ж це терміновість і скільки ще треба часу, щоб за 2 місяці належним чином не підготувати документи? Депутати фракції ВО «Батьківщина» утрималися під час голосування з цього питання і не лише тому, що було порушено законодавство, а ще й тому, що цим рішенням головного лікаря ЦРЛ В.Ф.Піддубну переведено на посаду директора новоствореного підприємства. У нас є думка, що порушено процедуру призначення. Воно повинно відбуватись на конкурсній основі, не керуючись методичними рекомендаціями МОЗ, а, в першу чергу, прийнятими районною радою рішеннями. Утрималися депутати від ВО «Батьківщина» ще й тому, що мають інформацію, яку наведу нижче.

Фермерське господарство «вирощує» і реалізує комп’ютерну техніку

У підтвердження того, що не все так правильно і просто, подаю факти можливої корупції при закупівлі за кошти районного бюджету обладнання для Голованівської ЦРЛ.

Так, 14 грудня 2018 року лікарня закупила комп’ютерну техніку на суму 90 тис.грн. І все б нічого: купили то й купили. Дивує той факт, що продавцем є не спеціалізоване підприємство, яке займається виробництвом та реалізацією комп’ютерної техніки, а фермерське господарство, яке за Законом має займатися вирощенням, переробкою і реалізацією сільськогосподарської продукції, а тут – комп’ютери. Ви про таке чули? Я – вперше. Але подивимось далі.

Один із приватних підприємців продав лікарні 2 принтери марки «Epson» L 222 за ціною 6800 грн. кожен. В мережі Інтернет вартість зазначеного принтера – 4800 грн. Логічним буде запитання: в чию кишеню пішли 4 тисячі гривень районного бюджету? Аналогічна ситуація з придбанням стерилізатора повітряного ГП-320, який обійшовся ЦРЛ у 71 тис. грн. Такий же стерилізатор за даними платформи «prom. ua» коштує 55100 грн. Де поділося 16 тис. грн.?

Опираючись на вищенаведені факти, підозрюю, що чимала сума осіла в чиїхось кишенях і з придбанням Аудіометра А1 за 83000 грн. Як повідомили мені на Київському заводі-виробникові, його вартість від 50000 грн. (залежно від комплектації).

Тепер підрахуйте самі скільки «зекономили» бюджетних коштів з придбанням комп’ютерної техніки, яку поставило фермерське господарство на 90 тис. грн., якщо лише один ноутбук у них коштує на 4-5 тис. грн. дорожче, ніж його реальна ціна. Крім ноутбука фермер поставив ще 6 комплектів комп’ютерної техніки.

Зауважу, що я навела приклад тільки закупівель з 14 по 22 грудня 2018 року. Уявляєте скільки посадовці зробили «подарунків» під ялинку за наші з вами кошти!

Після всього написаного, думаю, шановні читачі, ви зрозуміли, чому депутати від «Батьківщини» не підтримали створення у такий спосіб нового підприємства і призначення його директором головного лікаря.

І ще звертаюсь до голови районної державної адміністрації Олега Голімбієвського, основним гаслом у роботі якого є раціональне використання бюджетних коштів і їх всебічна економія: дайте належну оцінку діяльності своїх підлеглих! (Хоча, про що це я, це ж лише в казках буває, що цар далеко і він не знає). Бо «добре» економлять посадовці лікарні, роботу яких курує ваш профільний заступник Ольга Бугаєнко. Та хіба ж за такої горе-економії буде моє село та й інші села району процвітаючими? Як же вам не соромно? Сіль-ські ж депутати віддають до районного бюджету по 500-600 тис. грн. у рік на потреби лікарні і шкіл, а ви ось так «економите»!

Я нагадаю і читачам, і очільникам району один маленький факт з економії бюджетних коштів. За тієї колишньої «бандитської» влади для шкільної їдальні закупили цибулю по 4,50 грн., у той час, як на базарі вона була по 2 грн. Тодішній очільник району О.Яровий змусив начальника райво з власної кишені повернути зайві витрачені гроші. Оце вам приклад економії бюджетних коштів!

Не знаю, скільки «наекономили» таким чином нинішні посадовці і не тільки у лікарні. Тут потрібна фахова перевірка, бо я проаналізувала лише дещицю. А ще ж не розповіла про клумбу на 1 млн. 300 тис. грн.

Отож, далі буде.

 депутат районної ради,

Надія Чушкіна

 

 

У Голованівську відбулась сесія звітів, внесення змін і здивувань
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований