07 червня 2020, неділя

У Кропивницькому діти побували на “Гостинах у мавок” (ФОТО)

У Кропивницькому відбулася чергова наметова таборівка для дітлахів від організації Кропивницький кіш УДЮТ “Січ”. Цього разу захід був присвячений традиціям святкування Купайла і носив назву “Гостини у мавок”, інформує Златопіль.

Майже півсотні дітей з різних районів Кіровоградщини, та змінних інструкторів таборувалися на території бази відпочинку ЦДПУ ім. В. Винниченка “Буревісник”.

Таборівка мала традиційну для таких заходів організації програму: шикування, руханки, гутірки (заняття на різні тематики), роботу по табору, вечірні ватри. Але, як повідомили організатори дещо було незвичайним… На кожний такий табір головуючими організації обирається таборова старшина, тобто ті, хто готують табір і керують вже безпосередньо на ньому. І хоча це нелегка та відповідальна робота, старшиною зазвичай призначають досвідчених дітей.

“На перший погляд здається, що юнацтву не під силу керувати групою дітей, які часто не набагато менші по віку, а тим більше готувати табір і домовлятися з дорослими інструкторами. Але, як показує практика, під час такого досвіду молода старшина отримує величезний лідерський досвід та вміння брати на себе відповідальність. А таборовики, якими керують юнаки та дівчата розуміють, що можуть теж спробувати свої сили і цікавляться що для цього потрібно”,- ділиться голова організації Олена Шендеровська.

Але на “Гостинах у мавок” організатори пішли далі і в якості експерименту зробили старшиною чату (підрозділ) дівчат, які і займалися організацією та проведеддям таборівки. І впоралися, судячи з відгуків таборовиків та їхніх батьків “на відмінно”!

“В ролі старшини на таборі я була вперше, не кажучи вже про посаду отамана. Я впевнена, що цей досвід залишиться зі мною до кінця мого життя. Ці враження незабутні та безцінні.
Дякую нашим дорослим наставникам, які допомагали, організовували, вирішували якісь питання, допомагали на самому таборі та найголовніше, що говорили про всі наші помилки та казали як зробити краще. І зараз, вже після багатьох таборівок, включно з останньою, можу впевненно сказати, що мені приємно та дуже важливо розвиватися, рости саме в такому колі друзів та знайомих! Я рада, що долучилася до цієї організації!”, – розповіла отаман табору “Гостини у мавок” 15-річна Вероніка Матвійчук.

У програму таборівки входила купа цікавих занять від найкращих інструкторів Кропивницького.
З дітьми займалися Ольга Ярова і Сімейна Акторська Майстерня Ольвія , психолог ПМ “Інсайт” Інга Кузнєцова, інструктор з туризму Микола Олексин, разом з командою ЛА НАУ і турклубом “Крила Мандрів”, інструктор по батогам Аркадій Овчаренко.

А також таборовики плели вінки, робили купальську Марену, багато співали, гралися та спілкувалися. І як завжди такі табори, “Гостини у мавок” був наповнений неймовірно душевною доброю, дружньою та веселою атмосферою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як діти з Кіровоградщини підкорювали дику природу в Чорному лісі (ФОТО)

Попереду більша частина літа та інші заходи від організації УДЮТ “Січ”, яка виховує дітей самостійними, працьовитими, відповідальними патріотами нашої країни!

У Кропивницькому діти побували на “Гостинах у мавок” (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований