17 травня 2024, п’ятниця

У Кропивницькому дiє вiртуальна експозицiя “Наступна зупинка “Дендропарк”  

Дендропарк для нашого мiста має особливе значення. Iсторiя його створення починається у 1958 роцi в рамках реалiзацiї тодiшньої загальнодержавної програми з озеленення радянських мiст, а з 1967 року вiн став вiдомий жителям та гостям мiста як «Дендропарк», а офiцiйно «Парк 50-рiччя Жовтня», що є вiддзеркаленням тогочасної панiвної iдеологiї та країни в цiлому. З самого початку тут було висаджено понад 50 видiв рiзноманiтних дерев i чагарникiв, встановленi дитячi та iгровi атракцiони. У 1972 роцi парк було вiднесено до категорiї парка-пам’ятника.

Вiн став улюбленим мiсцем вiдпочинку для мiсцевих жителiв та багаточисленних гостей мiста, особливо в перiод з початку квiтня до пiзньої осенi, милуючи око вiдвiдувача рiзноманiтними гiацинтами, крокусами, тюльпанами, зеленими кронами дерев.

 Наразi це справжня туристична перлина України, вiдома далеко за її межами як «Маленька Голландiя», оскiльки стiйка асоцiацiя саме з цiєю країною змiнила французький шарм парку, адже щороку там висаджують понад три мiльйони рiзноманiтних тюльпанiв, кожен з яких – справжнiй витвiр квiткового мистецтва.

Окрiм цього парк став справжньою мистецькою лабораторiєю, де проводяться рiзноманiтнi заходи – концертнi програми, конкурси, вiкторини, виставки, майстер-класи.

 Тож не випадково вiн часто опиняється в центрi уваги наших майстрiв пензля, кожен з яких розкриває своє бачення цього унiкального явища, його природу, специфiку життєдiяльностi, фонтанує певними емоцiями, буянням фарб через участь  у мистецьких акцiях – пленерах. Художнi пленери  у Дендропарку розкривають не тiльки творчу iндивiдуальнiсть кожного художника, а дарують дивовижнi твори, кожен з яких – живописна ода нашому улюбленому парку.

У веснянiй експозицiї презентовано мистецькi твори Володимира Плiтiна «Тюльпани» (2010), Олександра Демиденка «Басейн» (2010), «Андрiя Кадигроба  «Дендропарк» (2012). Переглядаючи роботу Катерини Гусєвої «Дендропарк. Мiсце вiдпочинку» (2012) можна вiдзначити вдале поєднання кольорiв, завдяки якому вiдчувається пробудження природи пiсля довгої зимової сплячки та хочеться на повну вдихати свiже весняне повiтря. Разом з твором Олександра Лозинського «Дендропарк» (2012) ми переносимося у безтурботне дитинство. На картинi художник зобразив один iз атракцiонiв i дуже реалiстично передав кольори, навiть здається, що це свiтлина. У творi Андрiя Кадигроба «Дендропарк» (2012) митець вдало грається з кольоровою гамою. I хатинка, яка зображена на другому планi, створює образ зовсiм не мiської метушнi, а навпаки, тихого українського села. Також можна насолодитися спокiйним надвечiр’ям. Особливо символiчною є картина завiдуючого вiддiлу Музею мистецтв  – картинної галереї Петра Оссовського «Свiт i Вiтчизна», члена Нацiональної спiлки художникiв України Анатолiя Кiмнатного «Прогулянка» (2012-2019), на якiй люди радiсно насолоджуються мирними весняними хвилинами. Використана палiтра кольорiв на зображеннi передає нам аромат тюльпанiв та весняного повiтря, а бiлi птахи як вiсники добрих новин.

 

Гармонiйне поєднання в експозицiї «Наступна зупинка «Дендропарк» пейзажiв створюють неймовiрний свiт весняних барв пробуджуючи спогади про прогулянки у перiод без повiтряних тривог. А художники iз залюбки продовжують творити та передавати на полотнi неймовiрну красу, яку незважаючи на вкрай складний час та вiйськовi дiї в країнi, неодмiнно треба зберегти.

КЗ «Музей мистецтв Кiровоградської обласної ради»

     Куратор виставки –  Iрина Лягул

У Кропивницькому дiє вiртуальна експозицiя “Наступна зупинка “Дендропарк”  
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований