08 травня 2024, середа

У Кропивницькому може з’явитися Ярмаркова площа

Члени топонiмiчної комiсiї мiськради Кропивницького пропонують перейменувати площу Дружби народiв на Ярмаркову.

Про це повiдомляє Суспiльне, iнформує Златопiль.

Таку пропозицiю внесли на розгляд сесiї Кропивницької мiської ради, розповiв секретар мiськради Олег Колюка.

У мiськрадi створили комiсiю, яка вивчала iсторiю територiї обласного центру, де розташована площа. “Ярмаркова площа – поширена назва ринкових площ у багатьох мiстах України у ХIХ – на початку ХХ столiття, – сказав член комiсiї, кандидат iсторичних наук Олександр Чорний. – За даними картографiчних пам’яток, така площа була поряд iз проїздом – аркою, в районi пiдприємства “Акустика” на вулицi Ельвортi та на мiсцi скверу на розi вулиць Євгена Маланюка i Полтавської, вона прилягала до залiзничної колiї”.

“Варiант “Ярмаркова площа” засвiдчує iсторичнi коренi нашого мiста, як тодiшнього ярмаркового центру, – сказав Олег Колюка. – У той же час ця назва демонструватиме тяглiсть у часi традицiй ярмаркування для Кропивницького, оскiльки сьогоднi мiжнародна виставка “Агроекспо”, що проходить в обласному центрi є однiєю з найбiльших в Українi”.

Що вiдомо:

Про перейменування площi Дружби народiв почали говорити у 2020-му роцi. “Знак Орден Дружби народiв на площi Дружби Народiв пiдлягає декомунiзацiї, вiн мiстить герб Радянського союзу – серп i молот – говорив тодi координатор громадської органiзацiї “Рух опору капiтуляцiї” у Кропивницькому Дмитро Сiнченко. Цей орден був заснований на честь 50-рiччя створення Союзу радянських соцiалiстичних республiк – орден, який символiзує СРСР, ту епоху”.

У червнi 2020 року поряд з радянською зiркою встановили прапор України. У липнi радянську символiку, яка була розташована на стелi у центрi площi демонтували.

Мiська рада провела опитування щодо вибору варiантiв перейменування площi Дружби народiв. Пропонували такi варiанти:

площа Єдностi,

площа Незалежностi,

площа Романа Бойка (громадський активiст, волонтер, учасник Революцiї Гiдностi та Помаранчевої революцiї. Вiн загинув 22 лютого цього року на ставку в селi Дикiвка Знам’янського району),

площа Герасима Нестеренка-Орла. (український вiйськовий та громадський дiяч часiв УНР, керiвник Єлисаветградсько-Олександрiйського повстанкому, останнiй Головний отаман Холодного Яру),

площа князя Ольгерда. Це литовський князь, полководець, здiйснив успiшний похiд проти ординцiв, розбив татарське вiйсько на Синiх Водах (нинi село Торговиця Кiровоградської областi), звiльнивши територiю Русi-України вiд золотоординської залежностi.

У березнi цього року представники Центру розвитку нацiональних культур “Єдина родина”, який об’єднує спiльноти нацiональних меншин Кiровоградської областi, запропонували мiськрадi Кропивницького свiй варiант реконструкцiї площi Дружби народiв. Вони пропонували змiнити дизайн площi та залишити назву.

У червнi цього року протестувальники вимагали пiд мiською радою перейменувати площу Дружби народiв на Євгена Коновальця.

Фото: Моє Місто

У Кропивницькому може з’явитися Ярмаркова площа
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований