29 березня 2024, п’ятниця

У Кропивницькому виявили кліщів зі збудниками небезпечної хвороби (ФОТО)

У квітні розпочався пік активності кліщів.Голодні вони щойно прокинулися після зимової сплячки. Пік активності триватиме до червня. Наступний – у серпні-вересні. За твердженням фахівців, кількість людей, які зазнали нападу кліщів, щороку зростає. Така ситуація спостерігається і на Кіровоградщині. Пов’язують це із відсутністю систематичної дератизації. Адже саме гризуни є переносниками кровососів.

Чим загрожують напади кліщів та як від них вберегтися – читайте в матеріалі сайту Златопіль.

Кропивничанка Наталія стала жертвою кліща. Хоча того дня була в закритому одязій використовувала репелент – засіб, який їх відлякує. Лише за місяць після перебування у парку помітила на нозі червону пляму.

“Були на зйомках в нашому міському саду біля Сугоклеї. Як це сталося, я не знаю. Я зрозуміла, що кліщ на мене напав аж за місяць.Це було дуже погано, оскільки я пропустила момент, коли треба було звернутися одразу до лікаря. Але я кліща не бачила, нічого такого особливого на місці того укусу не було – наче комар вкусив. Я той місяць нічого не відчувала, ну, якби погіршення стану, тільки от коли побачила оце кільце на шкірі, то зрозуміла, що сталос”, – розповідає Наталія Устименко.

Згодом медики діагностували хворобу Лайма. Лікування тривало цілий рік.

“Дуже важко, дуже! Стільки курсів антибіотиків, стільки всього, ці аналізи здавати треба було кожні три місяці, як там воно падає-не падає, оці всі антитіла на нього як виробляються… Аналізи дуже дорогі, до антибіотиків ще підтримуюча терапія. І найгірше, що немає імунітету на оцих бореліозних кліщів”, – додає жінка.

Кліщі – переносники збудників небезпечних недуг, – коментують в лабораторному центрі. Найбільш поширена інфекція – хвороба Лайма.

“Хвороба Лайма відноситься до особливо небезпечних інфекцій, вражає суглоби, кровотворну систему, також опорно-руховий апарат людини і навіть призводить до інвалідності”, – пояснює головна санітарна лікарка КіровоградщиниНадія Оперчук.

Найбільше кліщів у чагарниках і високій траві. Аби вберегтися від кровопивць, на природу фахівці радять одягати світлий закритий одяг. Кожні дві години оглядати себе, дітей, домашніх тварин.Чим довше перебуває кліщ на тілі людини, тим вірогідніше зараження. Відпочивати варто на сонячних галявинах. Видаляти кліща самостійно не бажано. Якщо вже так сталося, видаленого кліща привезти на обстеження в єдину в області лабораторію особливо небезпечних інфекцій. Адреса: Кропивницький, вул. Пушкіна, 40/9. Коштує дослідження кліща 40 гривень.

“Необхідно звертатися до лікувального закладу, де правильно, професійно витягнуть цього кліща і місце укусу оброблять. Далі рекомендовано цього кліща відправити на лабораторне обстеження, щоб з’ясувати, чи є він збудником хвороби Лайма. Якщо так, необхідно буде пройти лікування від цієї хвороби. Травмпункти – в дитячій обласній лікарні і міській лікарні швидкої медичної допомоги”, – говорить речниця ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській областіНаталія Шевченко.

Фахівці обласного лабцентрув теплу пору року щотижня проводить моніторинг місць зелених насаджень, щоб виявити там кліщів, а потім перевірити, чи інфіковані вони збудниками хвороби Лайма. Перед поминальними днями в Кропивницькому перевірили цвинтарі. Збудником Лайм-бореліозу заражені 28% обстежених кровопивць.

“На цьому тижні ми перевірили Рівнянське кладовище, де знайшли 46 екземплярів кліщів і 12 із них були інфіковані Лайм-бореліозом. Днями також провели перевірку Далекосхідного кладовища. Було відловлено 21 екземпляр кліщів і сім із них заражені збудником Лайм-бореліозу”, – розповідає Надія Оперчук.

46 жителів Кіровоградщини підхопили хворобу Лайма минулоріч. Один випадок вже зафіксували цього року.Щороку кількість інфікованих збільшується, виключенням став лише 2020 рік.

“У минулому році відмічається зниження захворюваності в 1,7 рази, тому що люди менше відвідували місця відпочинку через карантин”, – зазначає Надія Оперчук.

На минулому тижні через укуси кліщів до медзакладів обласного центру звернулися четверо людей. Потерпілі не інфікувалися. Фахівці закликають дотримуватися заходів безпеки, а балансоутримувачів територій з зеленими насадженнями слідкувати за тим, аби трава була скошена, а чагарники розчищені.

Лілія Кочерга

У Кропивницькому виявили кліщів зі збудниками небезпечної хвороби (ФОТО)
5 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований