18 жовтня 2024, п’ятниця

У Кропивницькому “повінчалися” література й оперета (ФОТО)

Вчора, 16 жовтня, у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського відбулася творча зустріч Олени Баранової з читачами та друзями.

Пані Олена – відома на Кіровоградщині майстриня в жанрі «малої прози», членкиня Національної спілки письменників України, лауреатка та призерка кількох конкурсів і премій, зокрема, престижної обласної літературної премії ім. Юрія Яновського.

Постійно звертається авторка кількох різнопланових прозових творів, до глибокого розкриття і тлумачення вічних категорій добра і зла, любові і зради, надії і зневіри, які змушують читачів замислитися над  своєю поведінкою, долею, зрештою місцем  на землі.

Останнім часом Олена Баранова, досить успішно для лікарки за фахом, пробує себе в журналістиці. Як результат – частина власних інтерв’ю, взятих нею для обласної преси у відомих людей нашого степового краю, «заселили» книжку «Наші. Код успіху», видану коштом «Фонду родини Лисенків», у рамках Всеукраїнської видавничої премії імені Віктора Лисенка 2024 року за зайняте третє місце. 

Під час зустрічі присутні мали змогу не лише послухати письменницю, яка розкрила секрети своєї творчої біографії, а й зустрітися з окремими героями  її публікацій, зокрема, художником Ігорем Смичеком.

У сімдесятих роках він дружив із відомим українським письменником Юрієм Андруховичем під час навчання у Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова. З дитинства навчився грати на гітарі, фортепіано, виготовив чотири сопілки і два ріжки.

Свого часу, на прохання місцевого журналіста і краєзнавця Володимира  Шурапова, він долучився до створення альбому «Театр Марка Кропивницького. Минуле і сучасне».  Ігор Смичек  і наразі продовжує, за його словами, «жити, працювати, дарувати своє мистецтво людям».

Про свою багату творчу біографію розповів на зустрічі Микола  Барабуля –  герой інтерв’ю, провідний актор муніципального театру сатири, сценарист, театральний режисер, колишній очільник відділу культури, на якого була покладена відповідальність за успішне проведення в місті всіх    культурницьких заходів.

Цікавим виявилося спілкування Олени Баранової з Ларисою Голіусовою – заслуженим діячем мистецтва України, головним диригентом симфонічного оркестру, який об’єднав понад 50 осіб, директоркою Кропивницького  музичного  фахового  коледжу.

Минулого 2023 року вона вперше  здійснила постановку  відомої романтичної оперети І.  Кальмана  «Сільва («Королева чардашу»). Основні  партії виконували викладачі і студенти коледжу по класу вокалу.

У ході зустрічі, присутні мали змогу почути концертний варіант оперети, у виконанні дуету лауреатки всеукраїнських і міжнародних конкурсів, викладачки КМФК, випускниці Дніпропетровської академії ім. М. Глінки  Наталії Апостолової ( партія  Стасі) і Олексія  Бакуми (партія  Боні) – випускника відділу Хорове диригування» (клас викладачки  Надії Шост).

Як іформувала Олена Баранова, видана  книжка «Наші. Код успіху» є  першою із започаткованого нею циклу 15 розповідей про відомих людей степової Кіровоградшини.  

На завершення зустрічі, присутні, разом із квітами, та вітаннями побажали письменниці творчих ужинків, тримати висоту і нових зустрічей.

                                                                              Анатолій  Саржевський ,

                                                                                фото  автора

У Кропивницькому “повінчалися” література й оперета (ФОТО)
2 голос[ів]

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований