17 травня 2024, п’ятниця

У Кропивницькому презентували молодіжні проекти від “Задзеркалля”

У Кропивницькому відбулася зустріч з командою ГО “Слов’янського культурного центру “Задзеркалля”.

Презентували Програму “Розвиток та підтримка молоді Кіровоградської області в умовах воєнного стану через молодіжні ініціативи та UPSHIFT”, яку вони реалізують у партнерстві з дитячим фондом ООН Юнісеф, інформує Златопіль.

“Наша організація з 2014 року працює в Донецькій, Харківській, Луганській областях над гуманітарним реагуванням на лінії зіткнення, в окупованих, деокупованих громадах. Зараз ми перемістилися до Кропивницького і в область, де реалізуємо Програму. Вона включає 4 компоненти, що будуть реалізовані в громадах області до квітня 2023 року. Цільова аудиторія – діти, підлітки, молоді родини», – розповів керівник ГО “СКЦ “Задзеркалля” Олександр Кашлаков.

Тож Програма реалізується за 4 компонентами, а саме:

– UPSHIFT

– Молода Енергія Громад

– Волонтер +

– Психосоціальна підтримка

Інноваційна програма UPSHIFT надає підліткам та молоді можливість створити власні інноваційні проекти, отримати фінансування на їхнє впровадження на суму до 75 тисяч гривень.

“Програма UPSHIFT – це про зміни та про можливості: в громаді, в оточенні, в суспільстві. Головна умова – це бажання вирішити проблеми. Перший набір на UPSHIFT у Кропивницькому – тематичний. Він присвячений темі навчання та отримав назву “Спільно до навчання”. Це покращення умов для неформального навчання, створення безпечних просторів, сховищ, коворкінгів та хабів для молоді», – повідомив Василь Нестеренко – керівник департаменту з комунікацій ГО “СКЦ “Задзеркалля”.

Молода Енергія Громад – створення та розвиток молодіжних центрів та ініціатив у громадах Кіровоградської області, активізація участі молоді у житті громад.

“Програма натхнення молоді на зміну. У програмі відбудеться створення 4 молодіжних центрів, проведення базових тренінгів за державною програмою “Молодіжний працівник”. Це особи, які на місцях будуть залучати молодь, передавати знання, спонукати до дій. Також це створення онлайн-платформи, де фахівці могли б надати кваліфіковану допомогу молоді. Основне завдання “Молодої енергії громад”, вивчивши молодіжний потенціал області, зробити якнайбільше для того, щоб цей поштовх дав наступним поколінням залучитися в реальні справи”, – розповіла Наталія Мієдінова – керівниця компоненту “Молода Енергія Громад”.

“Волонтер +” – посилення громадянської активності молоді через волонтерство.

“Напрямок спрямований на тих, хто розпочав вже волонтерську діяльність, але не так багато працюють з молоддю і підлітками, хоча мають бажання. Тому перша частина – це навчання і ми би дуже хотіли, щоб існуючі осередки на Кіровоградщині могли підвищити свою кваліфікацію. 10 волонтерських ініціатив отримають нашу підтримку, в тому числі і фінансову. Нам хотілося б щоб такі організації залучали підлітків та молодь, заключили з ними угоди, придумали разом проект. А ми в рамках програми профінансуємо проекти, спрямовані на допомогу. Також в нас передбачені стипендії на транспорт, паливо, тощо. І щоб по закінченні проектів ці ініціативи й далі існували і розвивалися”, – розповіла керівниця компоненту “Волонтер +” Вікторія Талашкевич.

Психосоціальна підтримка – за три місяці роботи компонента майже 10 000 родин з дітьми, дітей підлітків, в тому числі ВПО та осіб з інвалідністю отримали послуги з психосоціальної

підтримки, консультації та інформаційні матеріали у мобільних точках “Спільно +” на Кіровоградщині.  

 

“В нашій країні немає не травмованих, є ті, хто в більшій чи меншій ступені навчилися справлятися з викликами. І нашим завданням було в першу чергу допомогти педагогам, психологам, всім, хто працює із дітьми і молоддю з інвалідністю, внутрішньо-переміщеними особами самим стабілізуватися і отримати той інструментарій, який допоможе надати психологічну та соціальну допомогу. Своїм завданням ми бачили навчання по області всіх дотичних до роботи з дітьми з інвалідністю, переселенцями, дітьми з девіантною поведінкою. Для цього ми організували тренінги. Зважаючи на активність нашої діяльності у наметах, зараз підшукуються приміщення, щоб продовжити консультування, арт-терапію, для подолання травматичних симптомів. На сьогодні вже пішов запит на нові теми в перспективі”, – розповіла керівниця компоненту “Психосоціальна підтримка” Ганна Суркова.

Наступного тижня всі 49 громад Кіровоградщини отримають анкети. Якщо в громаді бажають створити нові анонсовані послуги для молоді, то команда ГО СКЦ “Задзеркалля” запрошує до співпраці.

У Кропивницькому презентували молодіжні проекти від “Задзеркалля”
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований