29 березня 2024, п’ятниця

У Кропивницькому вшанували пам’ять Володимира Степанка та згадали Бої за Дебальцеве (ФОТО)

У Кропивницькому вшанували пам’ять загиблого під Дебальцевим 26 січня 2015 року командира 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57- ої ОМБ ЗСУ по роботі з особливим складом підполковника (посмертно) Володимира Степанка. Також згадали трагічні події під Дебальцевим 2014-2015 років.

Вечір пам`яті організувала дружина Героя Олена Степанок, до п’ятих роковин від загибелі захисника, інформує Златопіль.

Розпочалася громадська панахида із вшанування пам’яті Володимира Степанка на Рівнянському кладовищі, де зібралися представники обласної ради, кропивничани, волонтери, громадські активісти. Віддавши данину загиблому Герою, та побратимам, похованим на Алеї Слави, присутні перемістилися у волонтерський простір Кроп Хаб, де свідки тих страшних подій під Дебальцевим, та їхні рідні згадували загиблих захисників.

До заходів з вшанування долучився голова обласної ради Кіровоградщини Олександр Чорноіваненко, який поділився своїми спогадами про початок війни, створення перших батальйонів та першу допомогу нашим захисникам.

“Ми вшановуємо пам’ять загиблих Героїв, та вклоняємося їхнім батькам, які втратили найдорожче, аби в небі над Кіровоградщиною не літали ворожі літаки. Після Революції Гідності формування 42-го, 17-го та 34-го батальйонів відбувалося на моїх очах, адже ми, спільно з депутатським корпусом обласної ради, брали безпосередню участь у їхній підтримці, коли у хлопців не було ніякого оснащення. 42 – й батальйон очолили майори та підполковники з Кіровоградщини, які взяли на себе місію дуже швидко зорганізувати його діяльність, щоб зупинити ворожу агресію в найгарячіших точках. В Краматорську, куди відправили наших хлопців, по суті і був штаб АТО. Я мав за честь двічі побувати там і передати від громади Кіровоградщини бронежилети, продукти, а пізніше, дякуючи волонтерам, працівникам нашої автобази та всім небайдужим,  ще й забезпечити наші батальйони танками та БТРами. Ми всі розуміли, що хлопців відправляли в справжнє “пекло”. Слід зазначити, що в нашій області на таку кількість населення, пішли захищати країну найбільше військових по країні. І сьогодні, вшановуючи пам’ять полеглих Героїв, які спочивають на Алеї Слави, я молив, аби ті порожні місця, які там залишилися, були такими до нашої перемоги!”, сказав Олександр Чорноіваненко.

Голова обласної ради вручив відзнаки “За Дебальцеве”, медалі та грамоти Кіровоградської обласної ради Героям – захисникам.

Єпископ Марк у своєму зверненні до присутніх наголосив на тому, як важливо пам’ятати про подвиг загиблих за наше мирне небо, цінувати його, пишатися нашими Героями та тим, що ми належимо до української нації…

Упродовж заходу звучали слова співчуття та вдячності батькам загиблих Героїв, також згадували про волонтерів, які з перших днів війни на Сході України підтримували захисників з Кіровоградщини.

Зануритися в атмосферу Дебальцевого 2014-2015 років також допоміг показ документальних кадрів та світлин загиблих в тих страшних боях…

Довідка:

Володимир Степанок після закінчення школи, вступив до Новосибірського вищого військово-політичного загальновійськового училища. Служив у Туркестанському військовому окрузі. Після здобуття Україною незалежності — у Феодосії. Навчався у Київському військовому гуманітарному інституті, служив у Кропивницькому. Вийшов у відставку, проживав в Кропивницькому.

В часі війни з 5 серпня 2014-го — заступник командира батальйону, 42-й окремий мотопіхотний батальйон (57-а окрема мотопіхотна бригада).

26 січня 2015-го загинув під час виконання бойового завдання під Дебальцевим — у бойову машину влучив протитанковий реактивний снаряд. Під час вибуху загинув також водій — солдат В’ячеслав Отрішко.

Вдома залишилися дружина Олена Валентинівна та 20-річна донька Юлія. Похований на Алеї Слави Рівнянського кладовища Кропивницького.

Нагороди

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (4.6.2015, посмертно)

“Бої за Дебальцеве”:

Зимові Бої за Дебальцеве, або Дебальцівський плацдарм тривали в період 21 січня — 18 лютого 2015 року. Дебальцеве — місто з важливим залізничним вузлом, воно також лежить на перехресті двох автошляхів міжнародного значення: М03, що має напрям Харків — Бахмут — кордон РФ до Ростова-на-Дону, і М04, що поєднує Луганськ з Донецьком.

У Кропивницькому вшанували пам’ять Володимира Степанка та згадали Бої за Дебальцеве (ФОТО)
2 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований