18 лютого 2020, вівторок

У Російському СІЗО продовжують тиснути на українських військовополонених моряків

На українських військовополонених моряків здійснюють нові спроби психологічного тиску у російському СІЗО.

Про це повідмляє сайт Gazeta.ua, інформує Златопіль.

Кілька днів тому, матроса катера “Нікополь” Андрія Оприска викликали в слідчий кабінет СІЗО. Та намагались схилити до свідчення проти інших військовополонених. На, що українець категорично відмовився відповідати.

“Це не перший випадок тиску на Андрія Оприска: близько місяця тому до нього вже приходили невідомі з розмовами і питаннями. За погодженням з адвокатом, Андрій подав заяву, що не бажає мати жодних розмов ні з ким без присутності адвоката або консула”, – пише глава групи захисту українських моряків в Росії Микола Полозов.

.

Він зазначив, що це є порушенням третьої Женевської конвенції “Про поводження з військовополоненими”. Крім того, російські спецслужби використовують і так звану “внутрішньокамерну розробку”, діючи в своїх інтересах співкамерників військовополонених.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український консул розповів про стан військовополонених моряків

Також російська влада продовжує здійснювати тиск на полонених моряків, забороняючи бачитись з рідними.

“Ми бачимо послідовну позицію Кремля у забороні на побачення з рідними, близькими, а також небажанні спілкуватися з офіційними посадовими особами, у тому числі з уповноваженим з прав людини ВРУ Людмилою Денісовою”, – зазначив Микола Полозов.

Нагадаємо, що серед морякiв, яких затримали у Керченськiй протоцi, двоє уродженцiв Кiровоградської областi. Це командир броньованого артилерiйського катеру “Бердянськ” Роман Мокряк з села Карлiвка Кiровоградського району та член екiпажу цього ж судна Андрiй Артеменко з Новоукраїнки. Роман Мокряк раніше, під час допиту, відмовився свідчити, поки не звільнять з полону його команду.

 

У Російському СІЗО продовжують тиснути на українських військовополонених моряків
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований