20 вересня 2024, п’ятниця

У селі на Кіровоградщині лисиця нападає на людей та тварин

У селі Зоря Первозванівської громади Кропивницького району Кіровоградської області лисиця нападає на людей та тварин.

Про це повідомляє Суспільне, інформує Златопіль.

Вона заходить на подвір’я, покусала собаку. Через це люди бояться виходити на вулицю.

За словами місцевої жительки Яни Білоусової, через лисицю, яка приходить у двір, не пускає на вулицю дитину.

“Відкриваємо двері, а лисиця стоїть на порозі, не боїться, гарчить, кидається. І в сільраду звертались, і в поліцію телефонували. Ніхто не може нам допомогти”.

Зі слів жінки, минулого тижня лисиця напала на сусідську дитину. Заходила й на подвір’я Алли Плотнікової.

“Прийшла о шостій ранку, зціпилась з моїм собакою. Але в мене сітка — і вона з однієї сторони, а пес з іншої. Я схопила камінь, кинула, а в неї ніякої реакції, вона продовжувала оскалюватись”.

Місцевий мисливець Юрій Зубарєв вважає, що тварина хвора.

“Так себе дика здорова лисиця не поводить. В неї зник страх. Нормальна лисиця тікає”.

Місцевий житель Валерій Шируда через лисицю хвилюється за онуків.

“Онуки бачили її: вона покусала собаку та втекла. Будемо спостерігати за собакою, буде видно. Чи скажена вона, чи ні”.

Голова Первозванівської сільської ради Прасковія Мудрак розповіла, що про випадок з лисицею знає, офіційних звернень від жителів не отримувала.

“У нас є домовленість з нашим єгерем: коли такі випадки, ми йому телефонуємо — він має приїхати й поставити капкани. Щоб поставити петлі, треба знати, де лисиця. Інших рішень немає”.

Зі слів поліцейського офіцера громади Дмитра Русакова, він отримав два офіційних звернення від жителів про лисицю.

“Я повідомив головного санітарного лікаря та голову Первозванівської сільської ради”.
Поліцейський пояснив, що при виняткових обставинах він, керуючись статтею 46 Закону України “Про Національну поліцію”, може використати вогнепальну зброю для знешкодження тварини.

“Якби поліцейський отримав виклик й безпосередньо побачив би цю лисицю, яка нападає на людей або на нього самого, він би мав усі підстави для використання зброї”.

Торік в області зафіксували сто випадків сказу серед тварин, 23 з них — у лисиць. За вісім місяців цього року мають 73 випадки сказу, у лисиць — 13, розповіла речниця Держпродспоживслужби регіону Наталія Шевченко.

“Найхарактерніші ознаки сказу тварин — це поява агресії, підвищена слинотеча, водобоязнь, параліч кінцівок та щелеп. Ці ознаки є на більш пізніх стадіях. Також спостерігається зміна поведінки тварини. Якщо ми говоримо про лисицю, яка не мала б іти на контакт із людиною, то така зміна у поведінці є підставою підозрювати, що ця тварина є хворою на сказ”.

За словами речниці, офіційних звернень до Держпродспоживслужби щодо цього випадку не отримували.

“Якщо ми говоримо про дику тварину не в середовищі її природного існування, а саме на території населеного пункту, то це питання до органу місцевого самоврядування. Сільська рада може ініціювати проведення заходів, які вважають доцільними”.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, яке спричиняє запалення головного мозку та ушкодженням центральної нервової системи, пояснила Наталія Шевченко.

“Небезпечне тим, що воно не виліковне і призводить до смерті. Швидкість розвитку хвороби залежить від місця укусу. Єдиний спосіб убезпечитися — щорічно щепити домашніх тварин й уникати контакту з дикими та безпритульними тваринами”.

Якщо з дикою твариною контактувала домашня тварина, Наталія Шевченко радить звертатись до ветеринарного лікаря.

Провести профілактичні щеплення всієї худоби. Якщо був контакт дикої тварини з людиною, то людям також необхідно звернутись у лікарню і наголошувати на тому, що є потреба в антирабічному курсі щеплень”.

Вакцина, зі слів речниці, безплатна.

У селі на Кіровоградщині лисиця нападає на людей та тварин
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований