02 травня 2024, четвер

В 11-мiсячного кабанчика з Кiровоградщини виявили небезпечну хворобу

В недiлю, 19 червня, до Головного управлiння Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi надiйшло повiдомлення про загибель 11-мiсячного кабана вагою близько 80-90 кг в особистому пiдсобному господарствi в с. Iвано-Благодатне Кропивницького району.

Про це повiдомляє Держпродспоживслужба в областi, iнформує Златопiль.

Фахiвцi ветеринарної медицини Держпродспоживслужби невiдкладно прибули на мiсце загибелi тварини та провели епiзоотичне розслiдування. Для встановлення причини загибелi було вiдiбрано бiологiчний матерiал для лабораторного дослiдження. Вiдповiдно до вимог чинної iнструкцiї труп тварини було спалено, мiсце спалення продезiнфiковано.

Згiдно з результатами дослiджень Кiровоградської регiональної державної лабораторiї Держпродспоживслужби було встановлено дiагноз африканська чума свиней (АЧС). 20 червня було термiново проведено засiдання державної надзвичайної протиепiзоотичної комiсiї (ДНПК) при Кропивницькiй районнiй вiйськовiй адмiнiстрацiї, рiшенням якої затверджено план дiй з лiквiдацiї АЧС та визначено межi епiзоотичного вогнища, зон захисту та спостереження.

Станом на 19 червня 2022 року в особистому пiдсобному господарствi утримувалося 4 голови свиней. Наразi проводяться заходи з локалiзацiї, лiквiдацiї та недопущення поширення iнфекцiї. Зокрема заборонено вивезення, перегруповування та забiй тварин, а також обмежено доступ стороннього транспорту та людей до пiдсобного господарства.

У навколишнiх населених пунктах – зонах захисту та спостереження – проводиться робота по уточненню свинопоголiв’я. Сигнальних повiдомлень про випадки пiдозри на захворювання свиней не надходило. Ситуацiя перебуває на контролi Держпродспоживслужби Кiровоградщини.

Закликаємо власникiв тварин уважно спостерiгати за станом їхнього здоров’я та рекомендуємо дотримуватися наступних вказiвок:

перевзувайтеся i перевдягайтеся, коли заходите в примiщення, де утримуються свинi. Гумове взуття – лише для свинарника. Вiрус не переноситься повiтрям, потрапити до тварини вiн може тiльки тодi, коли його туди занесе недбалий власник або персонал;

якщо ходите до лiсу (збирати гриби чи ягоди), у жодному разi не заходьте в цьому одязi та взуттi до свинарника, адже на ньому може бути вiрус АЧС. У лiсi вiрус шириться серед диких кабанiв;

перед входом у свинарник покладiть (в розрiзану пластикову канiстру) килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезiнфiкуючим засобом (наприклад, добре пiдiйде «Бiлизна», унiверсальний чистячий засiб тощо). Це дiєвий спосiб знищити бактерiї та вiруси на взуттi;

не пускайте у свинарник iнших стороннiх людей;

не випускайте свиней з хлiва – їх не можна вигулювати;

не утримуйте в одному примiщеннi зi свинопоголiв’ям iнших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двiр;

не годуйте свиней залишками їжi зi столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятiть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;

щодня оглядайте свиней. Якщо виникла пiдозра, що вони захворiли, – обов’язково повiдомте ветеринарного лiкаря;

пам’ятайте, що рано чи пiзно iнфiковане вiрусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вiрус у них житиме впродовж тривалого часу.

Лише суворе дотримання зазначених вище вимог забезпечить можливiсть уникнути виникнення захворювання та значних економiчних збиткiв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ветеринари Кiровоградщини лiкують постраждалого вiд вибуху песика

В 11-мiсячного кабанчика з Кiровоградщини виявили небезпечну хворобу
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований