16 квітня 2024, вівторок

“Вегетаріанство – це не просто обмеження у їжі, – це стиль життя”,- досвід кропивничан

У порівнянні  з минулими роками, у світі з’являється більше людей з поглядами на світ, які відходять від традиційних і викликають якщо не інтерес, то зацікавленість, яка може породжувати неправильне сприйняття дійсності.

Зокрема, до поглядів, які набирають популярність можна віднести Вегатеріанство та Веганство, і хоч з першого погляду багатьом людям може здатися що у цих течіях майже немає відмінностей, це не зовсім так.

Вегетаріанство – це не просто обмеження у їжі, або дотримування певної дієти, це стиль життя до якого схиляються все більше і більше людей у світі.

Найбільш поширеною спільнотою вегетаріанців у світі, є Лакто-ово-вегетаріанство, тобто дієта, що допускає вживання в їжу молока і молочних продуктів, яєць і будь-яких продуктів рослинного походження. Виключаючи м’ясо, птицю, рибу або морепродукти.

А от з веганами все трохи складніше, адже Веган – це та людина, яка утримується від використання і вживання в їжу будь-яких товарів і продуктів тваринного походження.

За інформацією BBC Україна У світі існує ще декілька близьких до вегетаріанства дієт й життєвих філософій:

  • Пескетаріанство – відмова від вживання в їжу м’яса теплокровних. Допускається вживання в їжу риби, крабів і молюсків.
  • Поллотаріанство – це харчування, що виключає вживання в їжу червоного м’яса. При цьому допускаються м’ясо птиці, риба, а також яйця і молоко.
  • Флексітаріанство – переважно рослинна дієта, яка допускає вживання м’яса. Флексітаріанці прагнуть їсти якомога менше м’яса, але повністю не виключають його зі свого раціону.
  • Фрукторіанство – харчування плодами рослин, переважно сирими – як фруктами і ягодами, так і овочами, без додавання горіхів, бобових, зернових і насіння. Фрукторіанці їдять тільки ту їжу, заради якої рослини не потрібно знищувати.

Про особистий досвід відмови від м’яса та продуктів тваринного походження, а також про труднощі, які у результаті цього виникали, редакція сайту Златопіль вирішила спитати людей, які вже певний час притримуються ідей вегетаріанства та веганства.

Першою нашою героїнею, стала Настя, яка стала веганом близько трьох років тому.

Ж:  Як давно ти почала цікавитися темою вегетаріанства та веганства?

Н: “Зацікавилася веганством та вегетаріанством, ще у підлітковому віці, і одного разу у ввечері побачила відео про веганство, потім, ще одне і так далі. Потім почала читати літературу і вже тижні через два вже була веганом. І ось я веган вже третій рік”.

Ж: Як до твого вибору поставилися твої рідні?

Н: “Моя сім’я поважає моє рішення, мені з цим дуже пощастило, і хоч з початку ми багато сперечалися, місяців через три вони з цим змирилися, тож тепер в мене проблем з цим немає”.

Ж: У чому твоя філософія?

Н: “Я вважаю, що усі живі істоти гідні життя і ми як люди повинні поважити усіх без винятку, а не виокремлювати лише декілька, які здаються нам милими і захищати лише їх, як наприклад собак та котів, але у той же час знущатися на коровами, свинями, лисицями яких зокрема вбивають заради хутра та м’яса. Кожного року заради цього вбивають близько мільйона тварин, і як на мене це не правильно. У сучасному світі такої жорстокості по відношенню до тварин можна уникнути, адже навіть зараз існує чимало альтернатив”.

Д: Що б ти хотіла сказати іншим, аби вони правильно зрозуміли хто такі вегани?

Н: “Окрім того, що вегани утримуються від вживання в їжу будь-яких товарів і продуктів тваринного походження, вони також не купують шкіряні речі та вироби з хутра, не підтримують тестування на тваринах та місця де тварин використовують для розваг, таких як дельфінарії, цирки, тощо.

Наступним нашим героєм є Дмитро, який вже більше восьми років тому відмовився від м’яса та має досвід, яким погодився  поділитися з нами”.

Ж: Як і чому ти вирішив стати вегетаріанцем?

Д: “Вегетаріанцем вирішив стати більше восьми років тому назад, зокрема через етичні міркування, у підлітковому віці почав читати багато літератури, також на мене дуже вплинув фільм “Земляни”, у якому проілюстрована індустрія добування м’яса, саме у тому вигляді, як це є насправді з усією неприхованою жорстокості. Саме у той момент особисто для себе вирішив, що не хочу бути частиною цієї індустрії. Адже, як я можу називати себе людиною яка сповідує свободу, при цьому вживаючи м’ясо істоти, яку вбили без її волі. На даний момент ми можемо чудово жити без м’яса. Наразі у світі Існує чимало аналогів смакових вподобань, які нічим не поступаються м’ясу”.

Ж: З якими труднощами ти стикався, з того моменту коли вирішив відмовитися від м’яса?

Д: “Насправді, проблем з якими довелося стикатися було досить багато.  Першою і найбільшою з них стало непорозуміння, адже серед моєї сім’ї та мого оточення людей з подібними поглядами не було, іноді все доходило до абсурду, оточуючі намагались переконати, що я обов’язково матиму проблеми зі здоров’ям. На початку моя сім’я неодноразово мене намагалася переконати, шляхом підкупів, місцями іноді доходило до погроз. Другорядною проблемою стало непорозуміння з боку однолітків, які вперто не хотіли розуміти моєї позиції, зводячи все до жартів. І третьою проблемою для мене стала відсутність вегетаріанських та веганських продуктів, адже на початку я жив у селищі , і про такі “диковинки” там навіть і не чули. Доводилось готувати самому та збагачувати свій раціон, після переїзду до міста ця проблема частково лишилася, але вже не так тотально”.

Наостанок, хочеться нагадати, що вегетаріанство та веганство – це не просто відмова від м’яса та продуктів тваринного походження і для людей, які вирішили сповідувати дані ідеї, вони давно вже стали способом життя.

Причини цього можуть бути різні, починаючи від етичних, соціальних, моральних, фізичних і закінчуючи духовними.

Слід також не забувати, що на сьогодні близько 1 млрд людей у світі відмовляються від їжі тваринного походження. Серед вегетаріанців багато відомих вчених, діячів мистецтв, політиків, спортсменів акторів тощо.

І як у випадку з еко-свідомістю кожен має право на вираження своїх ідей та сповідування особистих принципів.

Підготував: Владислав РАТУШНЮК

“Вегетаріанство – це не просто обмеження у їжі, – це стиль життя”,- досвід кропивничан
6 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований