24 листопада 2020, вівторок

Все життя дбали, а втратили за мить: у Кропивницькому смерч зруйнував будинок пенсіонерів (ФОТО)

По вулиці Холодноярській, 38, що у мікрорайоні Лелеківка в Кропивницькому, смерч поруйнував будинок, літню кухню, підсобні приміщення та двір господи, де мешкають троє людей з інвалідністю. Жертвами нещадної стихії стали чоловік і дружина 84 і 74 років, а також їхня 48-річна донька, яка з дитинства має інвалідність. Сім’я Колесників дуже переживає, аби встигнути відновити хоча б дахи будівель до холодів. Адже, якщо піде дощ, в кімнатах все обвалиться, інформує Златопіль.

“Треба хату в першу чергу ладнати. Тут дуже багато роботи. Вікна побиті, їх теж треба робити. Ну і всередині. Ми не в силах це все відремонтувати. Кухня в мене окремо. Там теж газу немає, світло ще не провели. Людей, щоб хто допоміг, немає. Родичі хочуть мені допомогти – племінники. Але вони теж на роботі. Треба, щоб хтось прийшов та допоміг, підказав, як його робити. Я не можу навіть збагнути, в мене немає ніяких ресурсів, нічого немає. Чоловік хворий, нічого не розуміє взагалі, дитина має інвалідність. Стелі в кімнатах у мене попадали. Чекай лише, що скоро все воно впаде. Боюся дощу дуже”, – бідкається Наталія Колесник.

Відновити дах на будинку пообіцяла допомогти міська влада. Але підсобні приміщення та літню кухню, де пенсіонери готують їжу та проводять більшість часу, аби економити на опаленні, мають відбудувати самотужки.

“Для того, щоб перекрити дах лише літньої кухні, матеріалів потрібно придбати приблизно на 40 тисяч”, – каже Леонід, який взявся допомагати потерпілим.

“Ми взяли над старенькими опіку. Їжею, чаєм їх забезпечуємо, грошима. Ми свій фонд утворили. Нам друзі і знайомі допомагають, чим можуть. Але роботи дуже багато, грошей потрібно дуже багато. Будинок, бачите, в якому жахливому стані. Забори зруйновані, флігель цей зруйнований вщент, стелі в кількох кімнатах попадали. Ми хочемо їм допомогти, хоч це зробити, щоб вони могли в літній кухні пожити, поки їм будуть робити будинок. Бо зараз йде зима, холод, дощі. Їм треба десь бути. Дядько наш хворий на цукровий діабет. Зараз ще й проблеми з інсуліном, вони не можуть його придбати, до того ж ці ліки дорого коштують. Ми звертаємося до усіх по допомогу. Хто може, хто небайдужий. Нам потрібна будь-яка підтримка. Хто може – фізично, хто може з дахом допомогти, хто може – коштами. Ми ні від чого не відмовляємося”, – каже племінниця Тетяна.

За інформацією міської ради, в зоні надзвичайної ситуації за результатами обстеження зареєстрували 18 поруйнованих господарств, де проживають одинокі люди похилого віку, громадяни з інвалідністю, які не зможуть самостійно справитися з проблемою, навіть отримавши матеріальну підтримку.

Охочі допомогти сім’ї Колесник, можуть перерахувати кошти на картку ПриватБанку 4731 2191 1530 0679 (Наталія Колесник). Потрібні й будматеріали та фізична допомога. Телефон зв’язку: 066 129 21 76 (Тетяна)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому під час буревію старенькій просто на голову впала стеля (ФОТО)

Лілія Кочерга, фото з соцмереж

Все життя дбали, а втратили за мить: у Кропивницькому смерч зруйнував будинок пенсіонерів (ФОТО)
2 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований