24 січня 2021, неділя

Як у селі під Кропивницьким живе символ року прийдешнього – бичок Боцман (ФОТО)

Консервативний, хазяйновитий та справедливий. Все це про господаря року прийдешнього – бика. За своєю природою, це працьовита і спокійна тварина. Її важко збити з наміченого курсу. Прагне бик до стабільності та фінансової незалежності. Недолюблює тих, хто займається пустою балаканиною. Прихильний до спокійних і виважених, скромних і терплячих.

У селі під Кропивницьким живе символ 2021 року – бичок Боцман. Який норов у тваринки і які страви полюбляє, – дізнавались журналісти сайту Златопіль.

Село Бережинка за шість кілометрів від Кропивницького. Сюди ми приїхали, аби познайомитись із символом року прийдешнього – бичком Боцманом. Чорнявий і кучерявий він народився торік у березні.

“Хороший ти наш Боцман”, – господиня Наталія гладить теля і розповідає, що разом із чоловіком велику рогату худобу тримають вже 25 років. Хоч і нелегко з нею, але то – годувальники.

Боцман – восьме теля 11-річної корови Ляльки. Характером син у маму – лагідний і мовчазний. Питаємо Боцмана про плани на наступний рік, той опускає очі і відвертається.

Навіть, якщо зголодніла, червоно-ряба теж голосу не подасть.

“Так, Лялька, отут їж, щоб в тебе не пусті ясла були”, – господиня підкидає годувальниці сіна.

“Приводить нам дуже великих телят, ми завжди задоволені цим. Пологи в неї завжди легкі. Коли розтелиться, дає 25-28 літрів, коли трошки видоїться, дає менше, молочко йде на спад”, – каже Наталія Нікітіна.

У їжі рогаті перебірливі.

“За день Боцман з’їдає пів відра бурячка, з мішок йому доброго сіна даємо, а найбільше, що він любить, то це кашу”, – говорить жінка.

Аби ясла були повні, влітку господарі заготовляють для худоби запашну люцерну:

“Заготовлюємо, щоб було сухеньке, чисте, зелене сіно, щоб вони були задоволені, а ми теж були задоволені продукцією своєї коровки, ну, а від бичка чекаємо м’яса”.

Сир, сметана, ряжанка і масло – все це пані Наталія навіть не виносить за поріг господи. За молочною продукцією клієнти приходять самі.

На свіже молоко чекають не лише односельчани, а й четверо котів, які мешкають у господі.

“Молоко добре від нашої корови, значить, добре й годуємо”, – посміхається Наталія.

Труднощі непередбачуваного 2020-го зазнав кожен, – каже вона. Жінка з надією дивиться у рік прийдешній. Сподівається, Білий Металевий Бик принесе добробут і її родині, і усій країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як планують святкувати Новий рік жителі Кіровоградщини?

Лілія Кочерга

Як у селі під Кропивницьким живе символ року прийдешнього – бичок Боцман (ФОТО)
6 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований