17 травня 2024, п’ятниця

Як живеться переселенцям у Кропивницькому? (ОПИТУВАННЯ)

У Кропивницькому провели опитування серед внутрiшньо перемiщених осiб, щоб дiзнатися про фактори, що можуть завдати їх iнтеграцiї.

Монiторинг провела громадська органiзацiя “Наша рада”, iнформує Златопiль.

Двi третини опитаних проживають у Кропивницькому бiльше одного року, бiльша половина їхала сюди навмання, у т.ч. евакуацiйним потягом, чверть мають у мiстi рiдних або друзiв.

Основним джерелом отримання iнформацiї для ВПО є соцiальнi мережi, вайбер i телеграм – групи (90%), iншi ВПО – 47%, волонтери – 25%, мiсцевi (11%) та всеукраїнськi (7%) ЗМI, i лише 3% – це органи мiсцевої влади.

Житловi та фiнансовi питання найболючiшi, бо 87% опитаних орендують житло (самостiйно або з родичами, або з iншими ВПО), лише 2% користуються соцiальним житлом (проживають у соцiальних гуртожитках), ще 2% – безкоштовно у волонтерiв.

З опитаних 94% отримують грошову допомогу вiд держави.

Щодо роботи: 46% з опитаних працюють, 24% – шукали роботу, але не знайшли. У коментарях деякi учасники зауважили, що однiєю з причин неможливостi працевлаштуватись є вiдмова роботодавцям через статус ВПО.

Найважливiшими факторами для того, щоб залишитись проживати у Кропивницькому, зазначають наявнiсть доступного житла (62%) та роботи (53%).

Кожен п’ятий вважає важливим ставлення до них мiсцевих мешканцiв. При цьому 44% опитаних каже про те, що потрапляли до конфлiктних ситуацiй з мiсцевими самi або чули про це вiд iнших перемiщених осiб.

Найчастiше конфлiкти ставались через зависокi цiни на оренду житла, через звинувачення, що вiйна почалась через приїжджих, 1% заявив про мовний конфлiкт.

Вразили слова жiнки, яка написала у вiдповiдi на питання про причини конфлiкту, наступне:

«Багато буває заздрощiв, що переселенцi нiбито гуманiтарку гребуть лопатою. Одне можу сказати, що хто не втратив усього того, що втратили ми, той нiколи не зрозумiє нашого болю. Мiсцевi мешкають у своїх будинках, ходять на свою роботу, бачать своїх рiдних та друзiв, а ми вирванi зi свого життя i живемо як небуть, де небуть, хоча до цього мали все: поряд рiдних, спогади у фото, якiсь важливi нематерiальнi речi, будинок, комфорт, який був ранiше, навiть елементарне – ковдри, посуд. I я залюбки вiддала б крупи i олiю, яку ми отримуємо, на можливiсть бути у себе вдома».

З того, що подобається у Кропивницькому, перемiщенi особи вiдмiтили громадський транспорт (34%), iнфраструктуру мiста (33%) та ставлення мiсцевих жителiв (30%).

Важливими є потреби дiтей: наявнiсть школи/садочка для дитини (28%), гурткiв (16%) та групи подовженого дня (3%), а також медичне обслуговування (15%).

Майже половина вважає ставлення мiсцевих жителiв до перемiщених осiб нейтральним, третина оцiнює його, як приязне, i лише 3% як негативне.

На питання, чого не вистачає у Кропивницькому, 89% вiдповiли «доступного житла», 28% – роботи. Також, зауважили за поганi дороги (5%), вiдсутнiсть зон вiдпочинку (4%), iнфраструктури для дiтей (7%) та зависокi тарифи на воду та опалення (2%).

Кiлька цитат з анкет перемiщених осiб:

«Щоб до переселенцiв деякi мiсцевi перестали ставитись як саме до переселенцiв – це не тавро. Це вимушений статус, який люди не обирали. Ми такi самi, хоч спимо в чужих домiвках, але ми такi самi люди».

«Не вистачає зоопарку для дiтей. Кращого стану дорiг i мiста. Особливо на районi Велика Балка немає нiчого, нi скверу, нi парку, нi доглянутого ставка, щоб в спеку вiдпочити».

«Щоб роботодавцi не вiдсiювали потенцiйних працiвникiв. Бо тiльки чують ВПО – одразу вiдмова (можете поїхати в будь який момент)».

Детальнiше з результатами опитування ВПО про фактори, що заважають iнтеграцiї до Кропивницької мiської територiальної громади можна ознайомитись за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1QyfyNvu8-HIdrUuzJ9yaIT4O4lrwj1hX/view

Як живеться переселенцям у Кропивницькому? (ОПИТУВАННЯ)
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований