19 квітня 2024, п’ятниця

Яка наразі ситуація з киснем у Кiровоградськiй обласнiй лiкарнi (ВIДЕО)

Жодна українська компанiя-постачальник кисню не була готова до попиту, викликаною епiдемiєю коронавiрусу.

Про це йдеться у сюжетi  Суспiльного, iнформує Златопiль.

За словами головної лiкарки Кiровоградської обласної лiкарнi Лариси Андреєвої, проблеми в грошах, за її словами, немає. Проблема – в потужностях постачальникiв.

Обласна лiкарня у Кропивницькому – одна з госпiтальних баз Кiровоградської областi, де лiкують хворих на коронавiрус. В лiкарнi дiють 4 iнфекцiйнi вiддiлення по 30 лiжок. До епiдемiї лiкарня потребувала 30-40 балонiв з киснем, кисневих концентраторiв i кисневої станцiї – для реанiмацiйного вiддiлення i перинатального центру. Зараз усi кисневi потоки пере направили на лiкування хворих на коронавiрус – розповiла Лариса Андреєва: ”Потреба в киснi – 70-80 балонiв на добу”.

Звiдки беруть кисень

За словами головної лiкарки, кисень отримують з кiлькох джерел. Зараз мають 190 балонiв, 135 з яких належать лiкарнi, iншi – компанiям-постачальникам: ”Ми отримуємо кисень вiд компанiї ”Крiоген-сервiс” – 40 балонiв. Ще нам довозять майже 50 балонiв з Кривого Рогу. Також є кропивницька фiрма, яка працює з Черкасами. Пiдписали договiр про те, що, за рахунок своїх балонiв, вони нам пiдвозитимуть ще до 50 балонiв з киснем”.

Власнi потужностi

За 7,5 мiльйонiв гривень державної субвенцiї та 3,5 мiльйона з обласного бюджету реконструюють лiкарняну кисневу станцiю – додала Лариса Андреєва:

”Допрацьовується проєкт, паралельно будуємо майданчик для кисневого генератора. Вже оплатили половину суми, в перших числах грудня чекаємо поставки у Кропивницький. Також робимо проєкт для установки 20-тонного крiо-генератора. Це має вирiшити проблему з киснем”.Слiд зазначити, що 28 жовтня уряд видiлив областi 11 мiльйонiв гривень – на забезпечення киснем. Їх розподiлили мiж 5 госпiтальними базами.

За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, рiшення з приводу збiльшення лiжкового фонду з кисневою пiдтримкою ухвалюють головнi лiкарi:

”На момент видiлення грошей, було 248 точок забезпечення киснем в тих лiкарнях, на сьогоднi – 333. В обласнiй лiкарнi будують кисневий генератор, мають завершити до 15 грудня. Це збiльшить потужностi, забезпечивши киснем декiлька корпусiв лiкарнi, вiддалених вiд кисневої станцiї. Така ж ситуацiя в Центральнiй мiськiй лiкарнi Олександрiї. Перша мiська лiкарня збiльшила потужнiсть до 180 лiжок. Добровеличкiвка i Мала Виска використали по 400 тисяч, купили кисневi концентратори”.

Вiн додав, що є декiлька способiв забезпечення лiкарень киснем:

 ”Це може бути закупiвля кисневих концентраторiв. Зараз спрощенi процедури, немає тендерних закупiвель – пiдписуєш договiр, отримуєш обладнання. Можна кисень отримувати централiзовано – або з балонiв, або з кисневих генераторiв, якi самостiйно виробляють кисень”.

Лiкарнi вирiшують питання забезпечення киснем одним зi способiв, або комбiнуючи їх. Найшвидше лiкарня може отримати кисневi концентратори:

”Якщо ми говоримо про переобладнання кисневої станцiї, потрiбен вiдповiдний проєкт, вiдповiднi роботи, пiдведення до кожного лiжка. Якщо ми говоримо про балони з киснем, то мова йде про логiстику доставки”.

Область чекає на ще 30 мiльйонiв гривень субвенцiї. На них придбають 500 концентраторiв, розроблять проєкти централiзованого кисне постачання для обласного госпiталю i Кропивницької районної лiкарнi – пiдсумував Рибальченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали район Кiровоградщини, де найменше хворiють на COVID-19

Яка наразі ситуація з киснем у Кiровоградськiй обласнiй лiкарнi (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований