04 травня 2024, субота

Який вигляд матиме площа Героїв Майдану в Кропивницькому (ВIДЕО)

В ескiзi проєкту площi Героїв Майдану є пам’ятний знак, який вiдображає сутнiсть цiєї площi i її назву.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Цей проєкт розглянуть на засiданнi мiстобудiвної ради пiсля перемоги України.

Тендер на проєктування компанiї виграла “Гiльдiя Зодчих” два роки тому.

Представник компанiї Владислав Згама розповiв, що це друга редакцiя проєкту. Першу розглянули у 2021 роцi. Зi слiв керiвницi управлiння мiстобудування та архiтектури Кропивницької мiськради Iрини Мартинової, ескiз вiд “Гiльдiї зодчих” був без схiдцiв, якi зараз є на площi.

“Пропонували сухий фонтан й малi архiтектурнi форми справа i злiва вiд центрального фонтану. Площа мала бути в однiй площинi з врахуванням рельєфу, який iснує. Її вигляд планувався такий, модерновий”.

Тодi до цього ескiзу на мiстобудiвнiй радi внесли зауваження. Вони стосувалися центральної композицiї й вертикального планування, розповiв начальник управлiння капiтального будiвництва мiськради Сергiй Бiлокiнь.

“Щодо центральної композицiї, то треба фокусувати, це пам’ятник чи пам’ятний знак. Щодо вертикального планування, то ми знаємо, що перепад по площi близько трьох метрiв вздовж вулицi Перспективна. Це ухил у два вiдсотки. Для будiвництва це не багато. Але цей нюанс треба врахувати для водовiдведення й забезпечення транзиту маломобiльних груп”.

Представник компанiї Владислав Згама каже: проєкт допрацювали. Цю другу редакцiю мали винести на розгляд мiстобудiвної ради 25 лютого 2022 року.

“Вона якiсно вiдрiзнялась вiд першої редакцiї. У нiй також з’явився пам’ятний знак, який вiдображає сутнiсть цiєї площi i її назву”.

Владислав Згама сказав: покажуть цей проєкт його пiсля затвердження.

Розглянути ще раз проєкт не встигли через початок вiйни. За рiк, який минув з початку повномасштабного вторгнення, рада жодного разу не засiдала, каже Сергiй Бiлокiнь.

З його слiв, у 2020 роцi площу обстежили, на iнженернi геодезичнi й геологiчнi роботи витратили майже 109 тисяч гривень з мiського бюджету. На розробку проєкту з мiського бюджету видiлили 700 тисяч гривень.

Вартiсть реконструкцiї площi була 90 мiльйонiв гривень за цiнами 2021 року. Пiсля вiйни суму перерахують, каже Сергiй Бiлокiнь. Також можуть скоригувати вигляд проєкту.

“Можливо, ми внесемо певнi корективи, пов’язанi з вiйною. Тому що може iдеологiчно щось змiнитися чи додатися”.

Довідка:

До 23 лютого 2014 року на площi стояв пам’ятник комунiстичному дiячевi, одному з органiзаторiв Голодоморiв в Українi Сергiєвi Кiрову, який у мiстi нiколи не був. Цей пам’ятник прибрали пiсля розстрiлу Героїв Небесної сотнi у середмiстi Києва 2014 року. На його мiсцi облаштували пам’ятник з фотографiями вбитих пiд час Революцiї Гiдностi українцiв. Серед них Вiктор Чмiленко – фермер з Бобринця. У 2014 роцi площу, що мала iм’я Сергiя Кiрова, перейменували на честь Героїв Майдану.

Який вигляд матиме площа Героїв Майдану в Кропивницькому (ВIДЕО)
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований