17 травня 2024, п’ятниця

Юні прикордонники-ліцеїсти відзначили 15-річчя своєї  діяльності на Кіровоградщині  (фото)

П’ятнадцять років тому років у Підвисоцькій середній  школі (нині ліцей  імені  Т. Г. Шевченка) було започатковано діяльність пошукового загону «Зелена Брама» під керівництвом Анатолія Фартушного – вчителя історії, Почесного пошуковця України, інформує Златопіль.

Основною метою їх діяльності старшокласників є допомога історикам у встановленні істини подій Другої світової війни на території рідного краю, причин оточення військових частин 6-ї та 12-ї армій на території Підвисоцького району з 2 по 7 серпня 1941 року та їхнього полону нацистами в урочищі «Зелена Брама» та ближніх селах.  

Окрім того, пошуковці працюють у напрямку розкриття родичам загиблих обставин останнього бою їхніх родичів, перепоховання знайдених останків загиблих воїнів до братських могил та віддання шани пам’яті від вдячних нащадків.  

З нагоди 15 -річної пошукової роботи вчора, 8 травня, школярі, разом із представниками Підвисоцької об’єднаної територіальної громади Голованівського району обласної та місцевої організації ветеранів України,  осередку учасників афганської війни  та сельчанами  вшанували світлу пам’ять загиблих в період Другої світової  воїнів-земляків.  Також взяли участь в роботі круглого столу за участю сільського голови Віктора Лозинського, давніх друзів ліцею – прикордонників,  афганців, голови місцевого осередку ветеранів Олени Сатанівської  та голови ради Кіровоградської обласної організації ветеранів України  Анатолія Перевозника, який вручив керівнику пошукового загону «Зелена брама» Анатолію Фартушному  Почесну грамоту за вагомий особистий  внесок у патріотичне виховання підростаючого покоління .

У виступах промовців йшлося про постійну роботу пошукового загону, девізом якого є твердження: «Війна не закінчена, допоки не похований останній загиблий!». Вони розповіли про розкриття родичам загиблих обставин останнього бою рідних і близьких людей,  організації збирання решток їхніх особистих речей, перепоховання у братські могили 530 бійців, які віддали життя за незалежність і цілісність України.

«Дякуючи роботі пошуковців, ми з вами пізнаємо свою історію, реально оцінюємо події минулого аж до нашого сьогодення, – сказала у своєму виступі заступник директора з виховної роботи ліцею імені Т.Г. Шевченка, ентузіастка  своєї справи  Наталія Довгаль – Адже без знання минулого мине не зуміємо  побудувати  майбутнє».

Того ж дня учасники круглого столу познайомилися в народному музеї історії села Підвисоке із цінними експонатами про героїку Другої світової війни та результатами пошуку школярами  археологічних експонатів, періоду трипільської культури та ужитково-побутових знахідок козацької доби, інших археологічних  культур , як існували раніше на території громади.

                                                                              Анатолій Саржевський,

                                                                            фото автора

                                                   

Юні прикордонники-ліцеїсти відзначили 15-річчя своєї  діяльності на Кіровоградщині  (фото)
2 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований