25 квітня 2024, четвер

Юрист з Кропивницького перед карантином започаткував власну справу (ФОТО)

Карантин в Україні триває більше місяця. Здавалося б, не так довго діють обмеження, однак економіка країни вже відчула на собі удар, якого завдав COVID-19.

Згідно з результатами дослідження Європейської бізнес асоціації, 18% малих підприємств в Україні не переживуть наслідки карантину і закриються назавжди. Іншими словами, кожен 5-й малий бізнес не зможе подолати цю перешкоду. Але це точно не про героя нашої статті – юриста з Кропивницького Дмитра Смельняка, який лише півроку тому започаткував власну справу та навіть в сьогоднішніх умовах рухається вперед.

Про те, як виникла ідея започаткування власного бізнесу, де взяв стартовий капітал для її втілення в життя, та як тримається “на плаву” в умовах карантину, Дмитро Смельняк розповів кореспонденту сайту Златопіль.

–Я заснував юридичну компанію і здійснюю свою практику у сфері господарського, цивільного права, надаючи консультації населенню, юридичнім особам – усім, хто звертається, – розповідає Дмитро. Власну справу започаткував півроку тому за сприяння Державної служби зайнятості, де мені надали невелику фінансову допомогу. З того моменту й працюю, сплачую податки. Найманих працівників на даний момент в мене немає, здійснюю діяльність одноособово. Але в майбутньому планую залучати найману працю, так як вже зараз бачу в цьому сенс.

–Що спонукало вас до започаткування власної справи?

–Я працюю в області права вже понад 10 років. Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого в 2010 році. З тих самих пір планував відкриття власної справи, але щоразу відкладав цю ідею. Взагалі про те, щоб займатися юридичною практикою, я мріяв ще зі шкільних років.

–Сьогодні ви задоволені результатом своєї діяльності?

–Так, однозначно. Не можу похизуватися якимись супердосягненнями, але вважаю, що на цей час зміг допомогти усім, хто до мене звертався. Люди отримали бажаний результат і залишилися задоволеними.

–Як карантин вплинув на ваш бізнес, як зараз вибудовуєте свої відносини з клієнтами?

–Моїми послугами здебільшого користуються постійні клієнти. До послаблення карантину я з ними працював дистанційно в онлайн-режимі – спілкувалися телефоном, за допомогою відеозв’язку, електронної пошти. Тому не можу сказати, що запровадження карантинних заходів кардинально вплинуло на мій заробіток.

–Наскільки я знаю, надихнувшись втіленням у життя цього проєкту, ви реалізували й інший.

–Дійсно, юридична практика – це головна, але не єдина моя справа. Разом із компаньйоном ми започаткували ще один проєкт – заклад швидкого харчування. Пропонуємо нашим гостям як готові домашні страви, так і напівфабрикати – дуже смачні вареники, пельмені, чебуреки тощо. В цей заклад ми вже інвестували виключно власні заощадження. Інтер’єр створювали за допомогою старовинних українських речей, які збирали з усіх усюд. Таким чином намагаємося зберегти ці речі та відновити українські традиції. Хотілося, щоб люди у нашому закладі, який ми жартома називаємо “Український Макдоналдз”, змогли не лише скуштувати смачну і якісну їжу, а й відчути унікальну атмосферу, яку ми намагалися створити за допомогою речей стародавнього українського побуту.

 

–Щоб ви порадили людям, які у зв’язку із ситуацією, що сьогодні склалася в Україні через коронавірус, залишилися без роботи і, як наслідок, без засобів до існування?

-Я вже багатьом знайомим розповів про свій позитивний досвід й порекомендував звертатися за допомогою у працевлаштуванні та відкритті власної справи до Служби зайнятості. У моєму випадку спеціалісти цієї держустанови спрацювали дуже професійно, спочатку допомігши мені визначитися із тим, як будувати свою подальшу кар’єру, а потім, власне, й безпосередньо коштами на відкриття бізнесу. Але, звичайно, без сприяння й підтримки з боку держави малому й середньому бізнесу, особливо початківцям, дуже важко вижити. Важливо, щоб ця допомога полягала не лише в популістичних гаслах і обіцянках з боку керівництва країни. Державі потрібно зараз інвестувати в бізнес, у початківців, які згодом принесуть ВВП, сплачуватимуть податки, і держава отримає у сотні разів більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Модель з Кропивницького створює красу і перевтілює її в любов через квіти (ФОТО)

Юрист з Кропивницького перед карантином започаткував власну справу (ФОТО)
3 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований