29 квітня 2024, понеділок

З Кропивницького намагалися переправити за кордон старовиннi iкони

Пiд час митного контролю трьох мiжнародних поштових вiдправлень, виявили iкони, якi прямували за межi України, з Кропивницького до США.

Про це повдомили в Державнiй митнiй службi, iнформує Златопiль.

З огляду на явнi ознаки старовини, митники скерували частину iкон до Нацiонального художнього музею України та частину – до Нацiонального музею iсторiї України для проведення експертизи щодо можливої належностi святинь до культурних цiнностей. Як визначили фахiвцi музеїв, усi iкони мають культурну та iсторичну цiннiсть.

З п’яти iкон, наданих на дослiдження, одну iдентифiковано як «Святий Миколай Чудотворець» початку ХХ столiття. Святиню можна вiднести до знаменитої Борисiвської iконописної школи. Варто нагадати, що слобода Борисiвка, де виготовлена iкона, колись – крупний iконописний осередок на  українськiй Слобожанщинi, а нинi – iсторико-культурне явище. Борисiвськi iкони вважаються унiкальними за рахунок оригiнальностi технiки iконопису, декору, iконографiчного трактування.

Другу експерти визначили як старообрядницьку металеву iкону «Образ святого пророка Iллi» ХIХ ст., прикрашену блакитною емаллю. Також фахiвцями визначено iкону «Воскресiння Господнє» кiнця ХIХ ст., яка виготовлена в технiцi срiблення. Решта двi – iкони «Святий Архангел Михаїл» кiнця ХIХ-початку ХХ ст. та «Святий Iоанн воїн» початку ХХ ст. – виготовленi в iконописно-ремiсничих майстернях за встановленим зразком вiдповiдно до iконографiчних канонiв в росiйськiй iмперiї.

Згiдно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та iсторичних цiнностей за кордон потрiбнi дозвiльнi документи Мiнiстерства культури України. Таких митникам надано не було.

Iкони вилучено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi покарали ворожого iнформатора

З Кропивницького намагалися переправити за кордон старовиннi iкони
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований