14 липня 2020, вівторок

Жителів Кіровоградщини попереджають про небезпеку укусів кліщів

З приходом весни та настанням теплих сонячних днів  багато хто проводить час на природі.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, інформує Златопіль.

Але не варто забувати, що з першими промінцями сонця в парках та лісах оживають і їхні мешканці – кліщі. Звісно, ставити табу на приємних прогулянках не варто, але вивчити поведінку кліщів та знати, як боротися у випадку присмоктування, треба обов’язково.

В Україні в 2018 році в порівнянні з 2017 роком випадків захворювання на хворобу Лайма внаслідок укусу кліща було на 35,93% більше – 5418 осіб (2017 рік – 3986), з них 571 дитина віком до 18 років (2017 рік – 505). Така ж тенденція простежується і в нашій області. Зокрема, аналізуючи епідемічну ситуацію в Кропивницькому, спостерігаємо збільшення кількості випадків захворювання в 2,1 рази в порівнянні з 2017 роком (2018 – 23 випадки, 2017 – 11).

З початку поточного року до травмпунктів лікувально-профілактичних закладів Кропивницького звернулася 31 особа, щопостраждала від укусу кліща. Це 19 дорослих (61%) та 12 дітей віком до 18 років (39%). Потерпілі отримали медичнудопомогу та рекомендації з приводу подальших дій.

У природі сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад та має два виражених піки активності в квітні-травні та серпні-вересні. Кліщі можуть нападати на людину у будь-який час дня і ночі та за будь-якої погоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кірoвoградщині встанoвили інфoрмаційний екран та спoртмайданчик (ВІДЕO)

Першочергове значення в профілактиці хвороб, що передаються через укус кліща, мають заходи особистого захисту від нападу кліщів, а також завчасне планування туристичних подорожей.

Жителів Кіровоградщини попереджають про небезпеку укусів кліщів
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований