17 травня 2024, п’ятниця

Жителiв Кiровоградщини закликають вакцинувати дiтей вiд полiомiєлiту

Жителiв Кiровоградщини закликають вакцинувати дiтей вiд полiомiєлiту через спалах вiрусного захворювання в Українi.

Про це пiд час брифiнгу повiдомила голова ОДА Марiя Чорна  сьогоднi, 27 сiчня, інформує Златопіль.

За її словами, в Закарпатськiй та Рiвненськiй областях полiомiєлiт виявили у 20 дiтей. Зафiксували спалах вiрусу другого типу. На Кiровоградщинi захворювання фiксували востаннє у 60-х роках.

Єдиний захист вiд недуги – вакцинацiя. В Українi вакцинальна кампанiя розпочнеться вже наступного мiсяця. Перший етап – з 1 по 22 лютого. Вiн охопить дiтей вiком до 6 рокiв, якi пропустили обов’язкове щеплення. Таких дiтей в областi 1720.

Другий етап розпочнеться, коли в Україну завезуть оральну вакцину. Цю вакцину необхiдно отримати всiм без винятку дiтям до шести рокiв. Таких дiтей на Кiровоградщинi 39 189.

Вакцина вiд полiомiєлiту випробувана i дiєва.

Центр громадського здоров’я закликає батькiв пам’ятати про Календар профiлактичних щеплень i задля збереження здоров’я малюкiв не пропускати жодне з них.

Особливо важливими є профiлактичнi щеплення вiд полiомiєлiту.

Що таке полiомiєлiт?

Це високоiнфекцiйне захворювання, яке спричиняє полiовiрус. У близько 0,5% випадкiв полiовiрус перемiщується з кишкiвника i вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралiчу, часто невилiковного.

Як передається полiомiєлiт?

Полiовiрус поширюється вiд людини до людини через фекалiї та слину, найчастiше — через бруднi руки, зараженi їжу та воду.

Найбiльш сприйнятливi до вiрусу полiомiєлiту дiти у вiцi до п’яти рокiв.

Якими є симптоми полiомiєлiту?

Iнкубацiйний перiод пiсля зараження людини полiовiрусом триває вiд 4 до 35 днiв, пiсля чого може розвинутися полiомiєлiт.

У 70% випадкiв захворювання має безсимптомний перебiг. Але його носiй становить небезпеку для iнших людей зi слабшим iмунiтетом.

У 25% випадкiв полiо має симптоми, що нагадують грип (гарячка, головний бiль, нудота, бiль у животi).

Полiовiрус спричиняє руховi розлади: бiль в уражених м’язах, повний паралiч, що може розвинутися за кiлька годин.

Якi ускладнення може зумовити полiомiєлiт?

Невилiковний паралiч є одним з найважчих ускладнень. Вiн може вразити ноги, руки, плечi, груди, живiт, обличчя. Ураження дихальних м’язiв часто призводить до смертi. У разi одужаннi пiсля полiомiєлiту функцiї вражених недугою нервiв i м’язiв не вiдновлюються.

Лiкiв проти полiо не iснує. Єдиним ефективним захистом вiд хвороби є вакцинацiя.

В Українi вакцинацiя проти полiомiєлiту є в перелiку обов’язкових гарантованих державою щеплень, якi можна зробити у комунальних закладах безоплатно вiдповiдно до Календаря щеплень за таким розкладом:

у 2 мiсяцi — 1 доза;

у 4 мiсяцi — 2 доза;

у 6 мiсяцiв — 3 доза;

у 18 мiсяцiв — 4 доза;

у 6 рокiв — 5 доза;

у 14 рокiв — 6 доза.

Вакцини, що застосовують державнi й приватнi клiнiки, зареєстрованi, сертифiкованi й дозволенi для використання в Українi.

Що робити, якщо дитина пропустила чи не робила щеплення взагалi?

Неодмiнно надолужити! Якщо графiк порушено, вакцинуватися можна проти будь-якої iнфекцiї у будь-якому порядку. Головне — стежити за дотриманням iнтервалiв введення доз, щоб досягти максимальної ефективностi. Оновлений графiк щеплень можна скласти iз сiмейним лiкарем.

Пам’ятайте!

Вакцинацiя не потребує пiдготовки чи змiн у способi життя. Жоден наказ МОЗ чи мiжнародний протокол не вимагає спецiальних аналiзiв чи додаткових обстежень.

Якщо у вашої дитини є хронiчнi захворювання — це не протипоказання до щеплення! Навпаки: дiти з хронiчними недугами бiльш уразливi, тому потребують захисту передусiм.

Жителiв Кiровоградщини закликають вакцинувати дiтей вiд полiомiєлiту
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований