17 травня 2024, п’ятниця

Жителям Кiровоградщини розповiли про рiзнi схеми шахрайства

Кiлькiсть шахрайств з початку року збiльшилася практично на 30% у порiвняннi з минулим роком. Шахраї почали адаптовувати свої схеми пiд ситуацiю в країнi.

Про це повiдомляє Суспiльне, iнформує Златопiль.

Шахраї почали адаптовувати свої схеми пiд ситуацiю в країнi.

Це i ситуацiї, якi пов’язанi i з воєнним станом, i з пошуком рiдних, розповiла речниця Нацполiцiї України Мар’яна Рева. Загалом, цих схем багато. Одна iз найпоширенiших — це оренда житла.

“Вона була одна з найбiльш розповсюдженiших на початку вiйни, коли багато людей з прифронтових населених пунктiв ринулися у захiдну частину держави у пошуках житла. Шукали через сайти оголошень квартири, i траплялося багато випадкiв, коли людей ошукували. Ми всi цi моменти висвiтлювали”, — сказала Рева.

За її словами, в першу чергу, люди повиннi самi себе убезпечити. Розумiти, що шахраї, у тому числi, ще й психологи.

“Якщо ми говоримо про телефонних шахраїв, то пiд час розмови вони вiдчувають, готовi ви чи нi потрапити на гачок”, — пояснила речниця Нацполiцiї.

За її словами, майже вдвiчi збiльшилася кiлькiсть онлайн-шахрайств. Це, зокрема, переказ коштiв через фiшинговi сайти, викрадення даних, надання своїх контактiв, реквiзитiв банкiвських рахункiв, паролiв та iншого.

Згодом полiцейськi почали отримувати повiдомлення про шахрайства iз пошуком рiдних.

“Люди чомусь не звертаються до правоохоронних органiв, не повiдомляють, що їхнi рiднi не виходять на зв’язок, а виставляють iнформацiю в соцмережах. У своєму горi люди не розумiють, що не можуть мислити холоднокровно, тверезо, починають писати в соцмережах пости, надаючи всю iнформацiю: ПIБ, номери телефонiв, адресу, всi можливi контакти”, — сказала Рева.

Шахраї починають телефонувати i пропонувати за винагороду надати iнформацiю про зниклого. Або навiть запропонувати з ним поговорити, начебто вiн перебуває у них в полонi, прикидаються рiзними особами. I люди перераховують грошi. А потiм розумiють, що потрапили на гачок шахраїв. У такому випадку обов’язково треба звертатися, в першу чергу, до полiцiї.

“I коли ви стали жертвою, i коли ви розшукуєте своїх рiдних. У вас вiзьмуть бiологiчнi зразки, якщо ви родич прямої лiнiї, щоб мати можливiсть iдентифiкувати розшукувану особу. Це величезний складний процес. Через телефон вам нiхто не зможе розказати i показати, де хто перебуває”, — пояснила речниця Нацполiцiї.

За її словами, є унiверсальне правило: завжди перевiряти iнформацiю i дати собi час на те, щоб заспокоїтися.

“Цю першу емоцiю, яку люди зловили пiд час спiлкування з шахраями, подавити, заспокоїтися, зателефонувати по можливостi тому, хто начебто потрапив у бiду. Дати собi вiдстрочку по часу, щоб перевiрити реквiзити чи якiсь благодiйнi збори коштiв, знайти вiдгуки про цих осiб”, — зазначила Рева.

Треба самим себе пильнувати i критично ставитися до будь-якої iнформацiї, пояснила вона. За її словами, дуже ефективно працює кiберполiцiя.

“Пiд час злочинiв через iнтернет цифровi слiди залишаються. Якщо людина оперативно повiдомила про злочин, за лiченi днi нашi кiберполiцейськi можуть встановити i затримати тих осiб, якi займаються такими протиправними дiями. Тенденцiя позитивна — збiльшується кiлькiсть розкритих злочинiв”, — сказала Рева.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому любитель опіоїдів попався на крадіжці

Жителям Кiровоградщини розповiли про рiзнi схеми шахрайства
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований