03 травня 2024, п’ятниця

Гайд для покупця: за якими характеристиками слід вибирати електросамокат

Вранці встигнути на роботу, оминаючи дорожні затори, або ніколи не запізнюватися на лекції в університеті вам допоможе такий засіб індивідуальної мобільності, як електросамокат.

На сьогодні електричний транспорт знаходиться на вершині популярності. Це обумовлено багатьма причинами. Перша з яких – значна економія на паливі. Попри підвищення тарифів на електроенергію експлуатація електросамоката обійдеться в рази дешевше. Ще один значний плюс – для керування цим транспортним засобом не треба отримувати водійське посвідчення.

 

Що треба знати про вибір електросамоката: основні характеристики

Якщо зазирнути на сайт інтернет-магазину “Цитрус”, побачимо величезний асортимент електросамокатів. За посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/electroscooters/ купити електросамокат можна за ціною від 7999 до майже ста тисяч гривень. Звісно, найдорожчі моделі потішать покупців найкращими характеристиками. Але як купити самокат з електричним двигуном, не переплачуючи? Для цього потрібно детальніше розібратися з характеристиками.

  1. Тип та потужність двигуна

Силові установки можуть бути з щітками, без щіток, колекторні. А також вони розрізняються за типом приводу. Найдешевший варіант – двигун встановлено під платформою, а колеса обертаються завдяки звичній ланцюговій передачі. Це проста та перевірена часом конструкція. Але її недоліком є можливість пошкодження двигуна, якщо пересуватися по бездоріжжю.

Надійніший тип – двигун у колесі (мотор-колесо). У такому разі силову установку розташовано у корпусі колеса. Завдяки цьому ви матимете змогу впевнено почувати себе на дорогах поганої якості.

Якщо говорити про потужність двигуна, оптимальний показник для дорослого райдера – від 350 Вт. У такому разі мотор буде достатньо потужний, аби підійматися під гору й долати різноманітні перешкоди на шляху.

  1. Тип та ємність батареї

Енергія зберігається в акумуляторній батареї. На сьогодні представлено електросамокати з різними видами акумуляторних батарей:

  • літій-іонні – найпростіший та розповсюджений тип. Термін їх придатності обмежено певною кількістю циклів зарядження-розрядження. Таку батарею не рекомендують повністю розряджати та заряджати до ста відсотків;
  • літій-полімерні – більш сучасний варіант з меншою вагою та вищою щільністю електроенергії. Встановлюються на дорожчі моделі;
  • свинцево-кислотні – старіший та важчий тип, але це перевірений часом тип. Його недолік – нижча щільність енергії, через що батарею доведеться частіше заряджати;
  • нікель-метал-гібридні – оптимальний варіант для потужних електросамокатів, що використовуються для подорожей на великі відстані.

Аби вистачало енергії для подорожей містом, обирайте електросамокати з ємністю батареї від 300-400 ВтГ. Для подорожей на 50-100 км варто дивитися на потужніші моделі від 1000 ВтГ та більше. Але вони, відповідно, будуть важчими та менш компактними.

 

Інші важливі характеристики

Якщо обираєте електросамокат для дорослої людини, треба дивитися на такі параметри:

  • Максимальне навантаження – від 80 до 150 кг;
  • Діаметр коліс – для пересування містом бажано обирати колеса 8 дюймів та більше;
  • Тип коліс – пневматичні покришки з камерами забезпечують комфортні подорожі. Шини з литої гуми встановлюють на самокати з невеликими колесами для дітей та підлітків;
  • Гальмівна система дискового типу на задньому колесі забезпечує швидку зупинку у разі небезпеки;
  • Амортизатори можуть бути пружинного чи гідравлічного типу. Останні встановлюють на дорожчі моделі.

Щоб купити електросамокат, що повною мірою відповідатиме вашим забаганкам, бажано звертати увагу на відгуки реальних покупців. Робіть покупку в магазинах офіційних дилерів, що запропонують не лише доступні ціни, а й тривалу гарантію.

Гайд для покупця: за якими характеристиками слід вибирати електросамокат
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований