20 квітня 2024, субота

Маршрут «Центральний» і решта: за що хочуть змусити платити кіровоградців (ДОКУМЕНТИ)

У вівторок, 5 серпня, заступник кіровоградського міського голови Сергій Васильченко повідомив, що 5 із 7 перевізників готові возити пасажирів по 2 гривні 50 копійок. Лише двоє перевізників подали розрахунки, у яких фігурують інші суми – за три гривні хоче возити «Автобусний парк» і за 3,56 грн. збирається катати пасажирів ПП «ОЛІКС». Наших журналістів зацікавило, звідки взялися такі шалені тарифи від «ОЛІКСА» і абсолютно випадково (насправді – навпаки) до редакції потрапили копії розрахунків цього підприємства. 

 

Для початку. Приватне підприємство «ОЛІКС» є одним із найпотужніших (з претензіями на монополіста) перевізників у Кіровограді – воно обслуговує маршрут «Центральний» (він же – 1-ц) та маршрути за №№27,44,15,3,21,108 в обласному центрі. Засновником ПП «ОЛІКС» зі статутним капіталом у чотири мільйони гривень у Єдиному державному реєстрі значиться Вінницький Василь Михайлович. Керівником і підписантом ПП «ОЛІКС» є його син, Дмитро Вінницький. Василь Михайлович Вінницький є депутатом Кіровоградської обласної ради (висувався від Партії регіонів по мажоритарці) і, за нашою інформацією, числиться помічником-консультантом народного депутата від «УДАРу» (!) Анатолія Ревенка.

Заммера у вівторок повідомив, що Антимонопольний комітет перегляне розрахунки і визначить, чи правдиві там подані дані і чи не нашкодять вони нам, пасажирам. Поки АМК займається своєю справою, ми самі проаналізували ці документи і вирішили поділитися з вами.

Отже, чому в «ОЛІКСі» хочуть, щоб ви так дорого  їздили в «Центральному»?

Тому що ви сплачуєте чужий кредит 

У розрахунках вартості проїзду, які міській владі надав «ОЛІКС», є досить цікавий пункт – «Фінансові витрати». У фінансових витратах значиться така собі «сума зі сплати відсотків за користування кредитами на забезпечення операційної діяльності…»(див. фото нижче) і цифра – 948 тисяч 383 гривні і 15 копійок. 

Як пояснив нам експерт-економіст, у «ОЛІКСі» закупили автобуси для «Центрального» маршруту в кредит, а тепер банально хочуть «відбити» його за рахунок пасажирів, яких на цих автобусах і їздять. Так що, у разі затвердження тарифу в 3,65 грн., ви, катаючись на цьому автобусі, сплачуватимете чужий кредит.

 

Тому що 1-Ц їздить, нібито, кожні 2 хвилини 49 секунд

Іще одним фактом, який привернув нашу увагу, є інтервал, з яким нібито рухаються автобуси по маршруту 1-Ц. Якщо провести банальні підрахунки калькулятором у вашому мобільному телефоні, то виходить, що великі автобуси курсують маршрутом з інтервалом у 2 хвилини і 49 секунд.

Судіть самі:  якщо припустити, що автобуси по маршруту курсують 18 годин на добу (що було б непогано і правильно) і за ці 18 годин роблять (так стверджує «ОЛІКС») 382 рейси, то виходить, що курсують вони з інтервалом у 169 секунд, тобто кожні 2 хвилини і 49 секунд. Але чи впевнені ви в тому, що «Центральний» їздить з 6 ранку до полуночі? 

 

Тому що «Центральний», нібито, їздить напівпустий

Нагадаємо, що аналізоване підприємство обслуговує іще 6 маршрутів. Разом і з маршрутом 1-ц вони роблять 2018 рейсів на добу, тобто 736 тисяч 570 рейсів на рік за усіма маршрутами. Загалом, як стверджує в своїх розрахунках «ОЛІКС», за рік підприємство-перевізник обслуговує 11 мільйонів 813 тисяч 371 пасажира. Виходить, що за один рейс середньостатистична маршрутка перевозить приблизно 16 пасажирів. 

Автобуси по маршруту «Центральний» – БАЗ а081.10 – мають загальну пасажиромісткість 55 місць, з яких 15 – сидячих. Виходить, що в середньому за один рейс 1-Ц підбирає всього одного «стоячого» пасажира.

Варто також згадати і про оплату праці на маршруті – усі 22 водії «Центрального» отримують мінімальну заробітну плату у 1219 гривень. Принаймні, так говорять наявні у нас розрахунки.

 

Замість післямови

Після навіть такого побіжного аналізу отриманих і оприлюднених нами документів, виникають кілька питань.

Перше. На уже згаданій прес-конференції Сергій Васильченко зазначив, що ціна на проїзд у маршрутках по Кіровограду залежатиме від рішення Антимонопольного комітету. Чи побачить АМК у діях найбільшого перевізника спробу заробляти більше, користуючись своїм майже монопольним становищем?

Друге. Не так давно місцевий «УДАР» протестував під міською радою проти підвищення ціни на проїзд в міському транспорті. Одним із ініціаторів підвищення було ПП «ОЛІКС» депутата Вінницького, який, нагадаємо, є помічником-консультантом нардепа від того ж «УДАРу». Як це розцінювати: як подвійну гру (чи гру на публіку)? Чи просто одна рука не знає, що робить інша?

Третє. Як перемогти підприємство-монополіста, якщо усе ж уведуть тариф у 3,65? Про те,як міська влада  вдало (насправді – ні) уже намагалася побороти монополію «ОЛІКСа» читайте тут.  

Єгор Чудов, спеціально для «Златополя»

Фото – «Перша електронна газета» (автобуси), Єгор Чудов (документи)

 

P.S. Оскільки нам не шкода і ми не жадіни-гавядіни, пропонуємо вам самим проаналізувати розрахунки по всіх маршрутах ПП «ОЛІКС». Ви можете написати нам чи подзвонити і ми їх з радістю вам надішлемо. 

Маршрут «Центральний» і решта: за що хочуть змусити платити кіровоградців (ДОКУМЕНТИ)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований