26 квітня 2024, п’ятниця

Екскурсія Кіровоградом: Скіфські баби – не баби (Фото)

Учора, 23 серпня, КОМГО “Пробудження” організувало безкоштовну екскурсію Кіровоградом до Дня Незалежності України.
Екскурсію кіровоградцям проводив Василь Левицький. Він раніше навчався на факультеті філології та журналістики, проте, послухавши його розповіді про визначні місця, здається, що тут “істфак” на лице. Василь говорить, що не вважає себе краєзнавцем, просто він тут народився і живе, йому все це цікаво,називає себе лише популяризатором культури. Також він веде шкільний гурток краєзнавства “Кіровоградщина. Історія рідного краю”, проте сьогодні замість учнів його уважно слухали як більш старші вуха, так і зовсім маленькі.
Екскурсія присвячувалася Дню Незалежності: всі пам’ятки та розповіді про них пов’язувалися з процесом становлення української державності на прикладі нашого міста. Навіть визначних місць, продемонстрованих Василем, було стільки, скільки роківУкраїна є незалежною, тобто 23.
Звісно, екскурсія почалася та закінчилася площею, що раніше називалася на честь людини, яка не мала жодного відношення до Кіровограда, і навіть ніколи тут не була, площею і закінчилася, але вже Героїв Майдану, що і є символом виборення волі та творення історії самим народом.
Під час екскурсії можна було дізнатися багато чого цікавого, зробити декілька відкриттів, як, наприклад, те, що скіфські баби – не баби! Насправді ми навіть дуже ображаємо їх, кажучи “це скіфська бАба”, в той час, коли потрібно говорити “бабА”, що означає “воїн”. Це можна побачити по самій статуї, адже на ній простежується зброя, та й найнепохитніший фізіологічний доказ того, що це чоловік, всі учасники екскурсії чітко розгледіли.
Можна було побачити в місті те, чого раніше не помічали. Наприклад, чи звертали ви увагу, прогулюючись вулицею Дворцовою, на те, що вікна перших поверхів доволі великі та широкі, а других – вже звичайні. Слухачі знайшли безліч логічних пояснень цьому, та все ж дійшли розгадки: раніше тут, на перших поверхах центральної вулиці, знаходилися крамниці, а на других – вже житлові квартири. Більшість будівель зберегли такий вигляд.
До речі, Василь неодноразово змушував відвідувачів екскурсії напружувати мізки, тому за розтлумачення Кіровоградського прапору, знання районів міста або навіть читання віршів Шевченка можна було отримати подарунки: жовто-сині стрічки або прапорці.
Проведення екскурсії, так би мовити, Кіровоградом кіровоградцям є ідеєю дуже цікавою та необхідною, адже часто йдучи містом, ми інколи навіть не підіймаємо голову на пам’ятники, написи на будинках, не знаємо їх історію, і День Незалежності якраз підходящий час, аби все осмислити та змінити.

Олександра Крикун, спеціально для “Златополя”,
фото автора
Екскурсія Кіровоградом: Скіфські баби – не баби (Фото)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований