01 листопада 2024, п’ятниця

У Кіровограді пройшло знайомство з долею українського мультиплікатора Євгена Горбача

Вчора, 9 вересня, у обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся кіно-захід зустріч-презентація «Українська анімація 30-х років ХХ століття. Художник Євген Горбач», пише кореспондент Златополя.
З часів досягнення Незалежності України кожен другий тиждень вересня прийнято святкувати День українського кіно. До цього дня бібліотека Чижевського організувала зустрыч із дочкою Євгена Горбача, людини, яка стояла біля витоків ураїнської мультиплікації. 
Мар’яна Дорошенко, викладач Кіровоградського музичного училища, розповіла, що її батько ще з дитинства любив природу та усе прерасне, був дуже веселою дитиною. Але Євген рано втратив батьків. Тоді сироту взяв до себе жити брат батька, який дуже добре ставився до малого, проте дружина дядька була досить вредна. 
[widgetkit id=819]
Здібності до малювання у хлопцеві відкрив вчитель з малювання. Проте на те, щоб по закінченню школи хлопець пішов навчатись у мистецький вуз, не було грошей. Тому Євген вчився на огородника. Та його завжди тягнуло до моря, він ним просто марив. І в один день, коли йому було 17, він зібрався і пішов з дому у матроси. На багатьох його картинах можна побачити зображення моря, хвиль.
До речі, Мар’яна Дорошенко організувала одноденну виставку деяких робіт свого батька, яка супроводжувалась презентацією фото його картин, яких не було можливості принести. 
"Він завжди працював у стилі реалізму, – говорить донька художника, – але в ніякому разі не соцреалізму". 
 
 
Вже у більш зрілому віці Євген Андрійович відучився у Київському художньому інституті. 
Та живопис не приносив художнику достатньо грошей. У 1929 році Євген Горбач влаштовується у штат мультцеху Київської кіностудії ВУФКУ художником-аніматором. 
"Мій батько стояв біля витоків власне українського кінематографу, а саме мультиплікації, – говорить Мар’яна Євгенівна, – він був знайомий з Олександром Довженком, і застав те, як відомий режисер посадив біля кіностудії великий сад яблук, який ми потім бачимо, наприклад у фільмі "Земля", де листя яблунь літають над помираючим героєм, створюючи незвичну художню деталь у стрічці."
Євген Горбач пропрацював на кінофабриці «Українфільм» 15 років. На жаль, відвідувачі біліотеки не мали можливості подивитись мультфільми, яка були створені саме Євгеном Андрійовичем, адже вони не збереглись. Він був режисером і художником-постановщиком таких мультфільмів, як «Тук-тук и его приятель жук», «Жук в зоопарку», «Лісова угода», «Мурзилка в Африці», «Чемпіон мимоволі». Зараз мультфільми Євгена Горбача занесено до списку Кіностудії імені Олександра Довженка на реставрацію. Тому будемо сподіватись, що роботи Євгена Андрійовича буде відновлено, і українська мультиплікація поповниться "новими старими" стрічками. 
У Кіровограді пройшло знайомство з долею українського мультиплікатора Євгена Горбача
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований