28 березня 2024, четвер

ОБСЄ про ситуацію в Україні (ОФІЦІЙНИЙ ПРЕС-РЕЛІЗ)

ОБСЄ опублікувала офіційний прес-реліз за результатами моніторингу ситуації в Україні, повідомляє “Златопіль”. У інформації, що базується на повідомленнях спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ станом на 18 годину 29 липня експерти зафіксували наступне (звіт публікуємо практично дослівно із незначними скороченнями у власному перекладі).

 
Представники  СММ відвідали Сєвєродонецьк Луганської області, який був відбитий українською армією. Ситуація в Донецьку погіршилася – місія відвідала три райони міста Донецька після вибуху і оцінила збитки. 
 
У Харкові експерти зазначили, що ситуація була спокійною. 
 
У Сєверодонецьку (90 км на північ від Луганська) ситуація нормалізується, зазначили експерти: вони побачили, що місто не було серйозно пошкоджено внаслідок обстрілів та протистоянь. Мер міста повідомив представникам ОБСЄ, що постачання води та електроенергії відбувається з невеликими збоями. Він стверджував, що 40% з 120 тисяч жителів втекли з Сєвєродонецька під час конфлікту. 
 
У Сєвєродонецьку два мости були сильно пошкоджені, в тому числі залізничний міст. Міст, що веде в місто з північної частини Луганської області був пошкоджений в результаті вибуху, але автомобілі можуть ним проїхатибули. Громадський транспорт працював у звичайному режимі.
 
Директор лікарні у Сєвєродонецьку повідомив спостерігачам, до лікарі прийняли 30 поранених і шість мертвих людей з Лисичанська. 
 
Коли СММ спробували наблизитися до українського КПП поблизу Нижньої Вільхової, солдати взяли їхні авто на приціл і тричі вистрілили в повітра, однак ушкоджень спостерігачам не було завдано.
 
Представники СММ стали свідками того, як спроби створити «гуманітарний коридор» для жителів міста Луганськ зазнали невдачі. Намір полягав у тому, щоб дозволити від’їзд жителів, які хотіли б покинути місто. Виявилося, що брак спілкування і злагоди між українською владою і представниками так званої “Луганської Народної Республіки” не дозволяє діяти за такою схемою. 
 
Бої навколо міста Донецька тривають, ситуація погіршилася. Після гучного вибуху в районі, члени СММ відвідали три райони міста. СММ зафіксували помірні збитки від осколків при артилерійських обстрілах в околицях вулиць Тренова і  Батищева вул. Але найбільших ушкоджень зазнали території поблизу вулиці Рози Люксембург – одна людина загинула. Всі вікна на багатоквартирних будинках були розбиті, на фасадах будівель виднілися отвори.Крім того, СММ зафіксували частин тіла людини на місці події. 
 
Експерти знову не змогли потрапити на місце падіння літака Malaysia Airlines рейсу MH17. З міркувань безпеки представники місії ОБСЄ зробили лише розвідку на двох автомобілях ( по одному представнику від австралійського та голландського контингенту ), але SMM зупинився в Шахтарську, коли вони почули постріли (на відстані, приблизно, в один кілометр) і постріли з гаубиці (на відстані двох-трьох кілометрів). Спостерігачі повернулися в Донецьк без подальших інцидентів. СММ продовжує працювати на різних каналах, щоб отримати доступ до місця падіння літака.. 
 
Ситуація в Дніпропетровську, Херсоні та Одесі спокійна. 
 
СММ також продовжує спостерігати за ситуацією на південному сході Чернівецької області  – там уже немає блокпосітв. Глава  Герцаївської районної ради повідомив СММ, що ситуація в цілому по округу був досить спокійною і блокпости були демонтовані. 
 
В Івано-Франківську СММ відвідали АЗС ЛУКОЙЛ недалеко від Коломиї (60 км на південний схід від м. Івано-Франківськ), щоб підтвердити, чи дійсно станція заблокована активістами “Правого сектору”. Директор АЗС підтвердив СММ, що блокада триває вже протягом чотирьох днів. Блокада була результатом спору між членом “Правого сектора” і співробітником АЗС. Магазин і сама АЗС залишаються закритими – її охороняють два представника “правого сектору» в автомобілі. 
 
Ситуація у Львові спокійна. 
ОБСЄ про ситуацію в Україні (ОФІЦІЙНИЙ ПРЕС-РЕЛІЗ)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований