03 травня 2024, п’ятниця

БІЗНЕС ПІД УДАРОМ: «Батьківщина» Юлії Тимошенко стає на захист підприємців

Те, чого так боялися сотні тисяч українських підприємців та проти чого відчайдушно боролися проукраїнські політики, – сталося. 30 червня Верховна Рада ухвалила скандальний і вбивчий для бізнесу закон. Закон, що повертає скасовані на час війни податки, перевірки штрафи. Закон, проти якого повстали сотні тисяч людей. Закон, який Президент обіцяв не ухвалювати до перемоги.

Парадоксально, але на весь парламент знайшлася лише одна фракція, яка боролася проти запровадження більшістю «драконівських» норм.

«Батьківщина» Юлії Тимошенко намагалася «вибити» найбільш жорсткі положення ще на етапі обговорення законопроєкта №8401, і таки зуміла, наприклад, зберегти мораторій на перевірки для більшості категорій підприємців. Сьогодні команда експрем’єрки разом із бізнесом збирає підписи під петицією до глави держави із закликом заветувати скандальний закон, а також розробляє зміни, покликані скасувати норми, що найбільше не сприймаються підприємцями.

Коли почалася повномасштабна війна, український уряд зробив малому бізнесу неочікуваний подарунок: замінив вбивчу фіскальну систему на легкий 2% податок з обігу. Це дозволило підприємцям не лише вижити, а й активно донатити, підтримуючи нашу армію. Однак з 1 серпня податки знову перетворяться на карне покарання – плати, або тебе знищать. Адже минулої п’ятниці було ухвалено законопроєкт №8401, який повертає всю довоєнну систему податків та непосильних штрафів. Він також створює тяжкий тягар для ФОПів – найменший мікробізнес, що дозволив людям, які втратили все через російські бомбардування та окупацію, заново розпочати власну справу та працювати на благо країни та народу.

Законопроєкт №8401 з’явився на початку року й одразу ж був гостро розкритикований усіма бізнес-колами країни. Низка місцевих рад підприємців навіть ухвалили відозви до Верховної Ради й особисто Данила Гетманцева (натхненника і його головного автора). В них вони просили відтермінувати повернення каральної податкової системи хоча б до перемоги.

Проте до них не дослухались.

Не дослухались і до депутатів. Одна тільки фракція «Батьківщина» подала близько тисячі поправок, спрямованих на захист інтересів малого бізнесу – підготовлених у тісній співпраці з асоціаціями промисловців, підприємців, маленького бізнесу та Європейською бізнес-асоціацією. Але всі ключові поправки, яких відчайдушно просили підприємці, були відхилені швидко і майже миттєво, ніби ніякої війни немає, а в парламенті царює турборежимне турбопозорище.

Тож підприємцям, особливо найменшим, слід готуватись до найгіршого.

По-перше, у них заберуть 2% податок з обігу, який дозволяв їм жити і донатити.

По-друге, ФОПів автоматично переведуть або на загальну податкову систему, або на довоєнну спрощену систему. При цьому борги, які накопичились під час війни, враховуватись не будуть. Тобто підприємства, які перебувають у злиднях, будуть ще й придавлені надмірним податковим тягарем.

По-третє, повертаються «драконівські» санкції стосовно касових апаратів (РРО). Причому вони виписані так, що обурились навіть виробники цих самих апаратів, і у своєму відкритому листі чітко зауважили, що ухвалені зміни призведуть до критичного подорожчання та ускладнення використання РРО і переходу в тінь не менше 50% українських підприємців.

З великими боями, попри весь негатив, «Батьківщині» вдалося вигризти позитив – для більшої частини бізнесу мораторій на податкові перевірки все-таки збережеться до кінця війни. Але навіть у такій формі закон все одно шкідливий – за словами Юлії Тимошенко, «покращеної» його версії не існує, а податкові пільги для малих підприємств під час війни категорично не можна скасовувати.

Саме тому фракція одностайно голосувала «проти» – єдина в парламенті, а одразу після голосування подала проєкт постанови про скасування цього вбивчого закону. Навіть правляча монокоаліція не дала голосів у повному складі – для ухвалення антипідприємницьких фантазій Данила Гетманцева знадобились голоси колишнього ОПЗЖ, либонь, саме на цей випадок залишених сидіти в парламенті.

Адже ухвалення такого законопроєкту в розпал війни означає лише одне – йде серйозна боротьба проти українських підприємців, проти середнього класу.

Відтак Юлія Тимошенко звернулась до малих підприємців невідкладно підтримати електронну петицію до Президента з проханням не підписувати цей ганебний закон. За словами автора петиції, Сергія Доротича, вето – остання реальна надія. Якщо його не буде – країну чекає здирництво, корупція, підвищення цін і знищення української бізнес-ініціативи.

Також до президента з окремим проханням накласти вето звернулась і сама фракція «Батьківщина» як політична сила, яка завжди стояла на варті інтересів малого бізнесу.

Зрештою, президент Зеленський і сам обіцяв, що пільгові норми будуть діяти до завершення воєнного стану та ще рівно рік після завершення кривавої та виснажливої війни.

Мільйони українців чекають відновлення справедливості.

БІЗНЕС ПІД УДАРОМ: «Батьківщина» Юлії Тимошенко стає на захист підприємців
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований